Ile waży tornister pierwszoklasisty?

Ocena: .01/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Książki do kilku przedmiotów, zeszyty ćwiczeń, zeszyty w kratkę i w linie, piórnik, szkolne akcesoria – zastanawiasz się, z jakim ciężarem na plecach twoja pociecha wychodzi rano z domu? Okazuje się, że codziennie dzieci noszą na plecach nawet 8 kilogramów – alarmuje serwis tvn24.pl.

Szkolny plecak może ważyć nawet 8 kilogramów!
Szkolny plecak może ważyć nawet 8 kilogramów!

Szkolny plecak pierwszoklasisty powinien ważyć około 2-3 kilogramów. Każdy dodatkowy kilogram na plecach ucznia może prowadzić do niekorzystnych zdrowotnych konsekwencji.

Beata Murawska, wicedyrektor Biura Edukacji M. St. Warszawa w rozmowie z TVN przyznaje: - Noszenie zbyt ciężkich tornistrów odbija się negatywnie na zdrowiu dzieci. (...) W późniejszym wieku są skrzywienia, choroby kręgosłupa. -

Idealnym rozwiązaniem jest możliwość bezpiecznego przechowywania części książek, zeszytów i akcesoriów w szkole. Według Beaty Murawskiej, w Warszawie wiele szkół stosuje właśnie taki sposób na zdjęcie ciężaru z pleców swoich podopiecznych. - W każdej szkole dzieci mogą część przyborów zostawić - przyznała wicedyrektor.

A jak wygląda sytuacja w Waszych miastach?

 

 

 

Tematy: pierwszoklasista, pierwsza klasa, uczeń, tornister

Komentarze