Dziwne zachcianki kobiet w ciąży - zobacz wyniki ankiety

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Najpopularniejszy brytyjski serwis rabatowy myvoucherscode.co.uk zlecił badania, których jednym z celów było poznanie zwyczajów zakupowych kobiet w ciąży. Za pośrednictwem Internetu 1032 Brytyjki pytano m.in. o ich najdziwniejsze ciążowe zachcianki.

Upodobania smakowe kobiet w ciąży zdumiały autorów ankiety
Upodobania smakowe kobiet w ciąży zdumiały autorów ankiety

Okazuje się, że ciążowa ochota na smakołyki to nie przelewki. Spośród ankietowanych Brytyjek aż 61 proc. przyznało, że nagła ochota na coś smacznego potrafi obudzić je w nocy, z czego aż 19 proc. natychmiast po przebudzeniu wysyła partnerów po przysmaki.

Ciążowe zachcianki mogą dotyczyć właściwie wszystkiego. Co ciekawe, 32 proc. badanych kobiet określiło swoje zachcianki jako "normalne", podczas gdy 14 proc. przyznało, że ich ciążowe upodobania kulinarne można określić jako "niezwykłe". Okazuje się również, że więcej niż 1 na 5 kobiet sięga w ciąży po potrawy, których nigdy dotąd nie próbowało, podczas gdy 29 proc. ma ochotę na przysmaki z dzieciństwa.

Zgodnie z wynikami aniety, do 5 najdziwniejszych ciążowych zachcianek należą:

  • Pasta do zębów
  • Tost z surową wołowiną i sokiem żurawinowym
  • Lody waniliowe z tartym serem
  • Makaron z solą i octem
  • Kanapka z czekoladą i jajkiem

Matthew Clifton, ekspert ds. produktów dla kobiet w ciąży, komentując badania, przyznaje: - Dla mężczyzny zachcianki kobiet w ciąży są czymś, co trudno zrozumieć. (…) Niektóre przykłady podane przez respondentki są zdumiewające i naprawdę dziwne. Ochota na pastę do zębów to najdziwniejsza ciążowa zachcianka o jakiej słyszałem. -

 

 

 

 

Jak powinna się odżywiać kobieta w ciąży? Radzi dietetyk Ewa Ceborska:

 

 

Tematy: dieta w ciąży, odżywianie w ciąży, ciążowe zachcianki

Komentarze