Ciąża powinna trwać 4 trymestry?

Ocena: 1.86/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Amerykański naukowiec twierdzi, że dzieci powinny przychodzić na świat 3 miesiące później – urodzone po 40 tygodniach ciąży nie są bowiem dostatecznie przystosowane do warunków panujących na zewnątrz brzucha matki.

Według niektórych naukowców ciąża powinna trwać 12 miesięcy.
Według niektórych naukowców ciąża powinna trwać 12 miesięcy.

Noworodek potrafi oddychać i ssać, poza tym jest bezradny i posiada mózg ukształtowany zaledwie w 50%. Chce wciąż czuć się tak jak w brzuchu mamy - domaga się niemal nieustannego kołysania i przytulania.

Widoczne zmiany w rozwoju dziecku da się zauważyć dopiero po 3 miesiącach, przez ten czas także jego mózg dokonuje znacznego postępu. Amerykański psycholog i pediatra, dr Harvey Karp, twierdzi, że właśnie wtedy dziecko powinno się dopiero urodzić, ponieważ jest już dużo lepiej przystosowane do życia poza kobiecym łonem.

Dlaczego zatem ciąża u ludzi trwa "tylko" 9 miesięcy, a nie 12? Okazuje się, że kluczową rolę odgrywa wielkość… ludzkiego mózgu - jest on na tyle duży, że urodzenie rocznego dziecka nie byłoby fizycznie możliwe.

Jak więc ułatwić niemowlęciu przetrwanie tych 3 pierwszych miesięcy na świecie? Dr Karp poleca sprawdzoną metodę - trzeba zapewnić dziecku warunki jak najbardziej przypominające te, które panują w łonie matki: owijać ciasno jego ciało, przytulać, często kołysać, postarać się, by słyszało cichy szum (np. suszarki, odkurzacza), umożliwić ssanie (piersi, kciuka).

Ile trwa ciąża i jak obliczać datę porodu? Mówi ginekolog:

 

 

Czytaj też: Jak obliczyć datę porodu

Tematy: termin porodu, data porodu, długość ciąży

Komentarze