16 października - XIII Marsz Różowej Wstążki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

16 października ulicami Warszawy przejdą tysiące osób, które popierają działania profilaktyczno-edukacyjne prowadzone w ramach Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi.

Marsz Różowej Wstążki przejdzie ulicami Warszawy 16 października
Marsz Różowej Wstążki przejdzie ulicami Warszawy 16 października

Impreza rozpocznie się o godzinie 11:30 zbiórką wszystkich uczestników na ul. Nowy Świat. O godzinie 12:00 przedstawiciele Avon Cosmetics Polska, Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa - Centrum, konsultantki z całego kraju, politycy, dziennikarze, celebryci oraz inni fani Wielkiej Kampanii Życia przejdą ulicami Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, Senatorską, by dojść do Placu Teatralnego. O godzinie 14:00 przed Teatrem Wielkim rozpoczną się koncerty Gwiazd polskiej estrady, animacje oraz badania USG piersi.

- Marsz jest organizowany w Polsce już po raz 13-ty. Ma na celu przede wszystkim szerzenie informacji na temat raka piersi oraz edukowanie w zakresie profilaktyki raka piersi. Jest też swego rodzaju manifestem, który dodaje otuchy kobietom, które próbują zmierzyć się z tą straszną chorobą - mówi Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum.

Jak wygląda profilaktyka nowotworu piersi? Tłumaczy ginekolog, Remigiusz Rak:

 

Problem raka piersi jeszcze kilkanaście lat temu był w Polsce tematem tabu. 4 na 5 dotkniętych chorobą kobiet umierało, gdyż zmiany  wykrywane były w stadium uniemożliwiającym skuteczne leczenie. Kobiety chorowały w zaciszu domów i szpitalnych sal, walcząc w samotności z bólem, rozgoryczeniem, żalem.

- Dofinansowanie dziesiątek tysięcy badań USG w ramach akcji "Moje pierwsze USG", "Gabinety z Różową Wstążką"  to tylko namiastka tego, co w ciągu kilkunastu lat firmie Avon i Stowarzyszeniu "Amazonki" udało się zrobić w Polsce. Najważniejszą jednak kwestią jest fakt, że problem raka piersi przestał być tematem tabu, jest szeroko i głośno dyskutowany. Mamy nadzieję, że w tym roku w Marszu Różowej Wstążki weźmie udział rekordowa liczba osób, z którymi spotkamy się na Nowym Świecie 16 października - mówi Katarzyna Warzecha, dyrektor Marketingu Lokalnego Avon Cosmetics Polska.

W trakcie imprezy będzie można skonsultować się w sprawie badań profilaktycznych, skorzystać z możliwości wykonania badania USG piersi oraz nabyć produkty z różową wstążką AVON.

Gwiazdy, których występy będzie można podziwiać to Sabina Golanowska, Kasia Klich, Anna Wiśniewska i Małgorzata Ostrowska. Swój udział w Marszu zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Walz, Prezydent Warszawy, która objęła imprezę honorowym patronatem.

Tematy: rak piersi, nowotwór piersi, badanie USG piersi, Marsz Różowej Wstążki

Komentarze