12 tysięcy złotych. Tyle powinna zarabiać mama

Ocena: 2.44/5 Głosów: 12
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Sprzątanie, gotowanie, opieka nad dziećmi – każda mama wie, ile wysiłku kosztuje praca w domu. A ile pieniędzy kosztuje ten wysiłek? Podliczyli to brytyjscy specjaliści.

Mamy zajmujące się domem i dziećmi pracują nawet 70 godzin tygodniowo.
Mamy zajmujące się domem i dziećmi pracują nawet 70 godzin tygodniowo.

Według ankiety zorganizowanej przez brytyjskiego operatora telefonicznego Three, przeciętna mama poświęca na pracę w domu 70 godzin tygodniowo. To prawie dwa etaty! A jakie powinno przysługiwać jej wynagrodzenie?

Eksperci podsumowali wszystkie obowiązki kobiety, która zajmuje się domem i dziećmi, sprawdzili, ile wynosi średni koszt takich usług na wolnym rynku i ogłosili - praca mamy warta jest nawet (po przeliczeniu z funtów) 3 tys. euro miesięcznie. To ponad 12 tys. złotych!

Z ankiety przeprowadzonej przez brytyjskiego operatora wynikają również inne wiele mówiące wnioski. Okazuje się bowiem, że ze swojej sytuacji zadowolona jest zaledwie co szósta zajmującą się domem i dziećmi mama. Aż 83 proc. kobiet przyznało również, że nie jest w stanie w ciągu dnia wygospodarować dla siebie nawet godziny. Co trzecia mama z powodu obowiązków domowych śpi krócej niż sześć godzin na dobę - relacjonuje wyniki ankiety brytyjski dziennik "Daily Mail".

Tematy: macierzyństwo, praca i macierzyństwo, praca matki

Komentarze