10-latki są niezadowolone ze swojego ciała

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak pokazały ostatnie badania, już 10-latki martwią się swoją wagą, zaś połowa nastolatek rozważa poddanie się operacji plastycznej – alarmuje „Daily Mail”.

Coraz więcej nastolatek jest niezadowolonych ze swojej wagi i wyglądu
Coraz więcej nastolatek jest niezadowolonych ze swojej wagi i wyglądu

Poziom niezadowolenia wzrasta wraz z wiekiem - wejście w okres dojrzewania powoduje powstanie nowych problemów. W tym okresie aż 50% dorastających dziewczynek planuje skorzystanie z usług chirurga plastycznego. Problemy z postrzeganiem własnego ciała, które zaczynają się około 10. roku życia, trwają co najmniej przez kolejne 10 lat.

Jo Swinson, brytyjska parlamentarzystka, która zasłynęła kilka miesięcy temu wywołaniem publicznej debaty związanej z retuszowaniem zdjęć modelek i aktorek, zauważyła: - Wyniki badania wskazują na niepokojąco dużą grupę nastolatek, które przechodzą na ostre diety oraz planują operacje plastyczne, ponieważ są niezadowolone z własnego wyglądu. Współczesna idea piękna, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, sprawia, że dziewczynki znajdują się pod dużą presją. -

Presja, pod którą znajdują się młode Brytyjki sprawia, że nastolatki uciekają w alkohol. Badania wykazały, że aż 27 proc. dziewczynek między 11. a 16. rokiem życia upija się do utraty przytomności. W grupie wiekowej 16-21 odsetek wzrasta aż do 58 proc.

Ankieta została przeprowadzona na grupie 1000 dziewczynek przez serwis Girlguiding UK.

Komentarze