10 godzin snu zapewnia sukces w szkole

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Odpowiedniej długości sen gwarantuje zdrowie, siłę, energię i dobre samopoczucie. Według najnowszych badań zapewnia również sukcesy w nauce. Jaka jest idealna porcja snu dla ucznia?

Oprócz długości snu liczy się też atmosfera, w jakiej zasypia dziecko.
Oprócz długości snu liczy się też atmosfera, w jakiej zasypia dziecko.

Badanie przeprowadzone przez uczonych z dwóch hiszpańskich uniwersytetów wykazało, że dzieci, które śpią mniej niż 9 godzin na dobę, gorzej radzą sobie w szkole niż wyspani koledzy - podaje brytyjski dziennik "Daily Mail". Zmęczenie osłabia pamięć, motywację do nauki, jak również zaburza umiejętności komunikacyjne ucznia.

Według naukowców uczniowie nie powinni kłaść się do łóżek zbyt późno. Potrzebują bowiem od 10 do 11 godzin snu. Taka porcja nocnego odpoczynku wpływa na dobre wyniki w nauce. Ale nie tylko to gwarantuje sukces. Równie istotne jest zasypianie w odpowiedniej atmosferze.

Badacze, którzy przeanalizowali wieczorne rytuały 142 uczniów podstawówek, alarmują, że dzieci nie powinny wieczorem grać na komputerze ani oglądać telewizji w łóżku. Efektem tych przedsennych zajęć były m.in. problemy na lekcjach z języka - niewyspani uczniowie mieli kłopoty ze zrozumieniem tekstów oraz nauką zasad gramatyki.

Tematy: nauka, sen, szkoła

Komentarze