Mama Reaktywacja – konferencja prasowa serwisu mamazone.pl

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Spotkanie inaugurujące akcję społeczną „Mama Reaktywacja”, a jednocześnie start serwisu mamazone.pl, odbyło się 20 października w warszawskiej restauracji „AleGloria”.

Konferencja inaugurująca akcję społeczną "Mama Reaktywacja"
Konferencja inaugurująca akcję społeczną "Mama Reaktywacja"

Inauguracja rozpoczęła się w samo południe. Spotkanie poprowadziła Krystyna Czubówna. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Netiology - wydawcy serwisu mamazone.pl - Anna Kęsicka, Tomasz Poniński i redaktor naczelna, Małgorzata Chmielecka, reprezentanci firm i instytucji wspierających akcję społeczną "Mama Reaktywacja" oraz przedstawiciele mediów. Gościliśmy przedstawicieli Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Medycznego Damiana (ginekologa, internistę i psychologa), kliniki Dent-a-Medical, reprezentanta firmy Millward Brown SMG/KRC, a także prawnika. Akcję wsparły również sławne mamy - Odeta Moro-Figurska, Ewa Gawryluk oraz Ewa Gorzelak.

 

 

 

 

Akcja społeczna "Mama Reaktywacja" została zainicjowana w odpowiedzi na niepokojące dane związane z obecnością mam na rynku pracy. Okazuje się bowiem, że aż 157 tys. młodych matek pozostaje obecnie bez pracy.

W trakcie konferencji Kuba Antoszewski przedstawił wyniki raportu "Mama w pracy" przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Fundacji św. Mikołaja. Całość została podzielona na 3 duże bloki tematyczne: "Planuję macierzyństwo", "Jestem w ciąży" oraz "Wracam do pracy". W czasie spotkania poruszono takie tematy, jak powrót mamy do pracy urlopie macierzyńskim, sytuacja matek na rynku pracy, oraz gwarancje, jakie zapewnia kobietom Kodeks Pracy. Duże emocje towarzyszyły dyskusji dotyczącej najlepszego momentu powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim.

Sławne mamy opowiedziały o powrocie do pracy i wychowywaniu dzieci z perspektywy kobiet wykonujących wolny zawód. Odeta Moro-Figurska, założycielka "Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo", zwróciła uwagę na problem, z którym borykają się wszystkie matki - niezależnie od zawodu, jaki wykonują - a mianowicie na odpowiednie zorganizowanie dziecku opieki w czasie, kiedy mamy przebywają w pracy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy i dyskusje w nieoficjalnej atmosferze.

Mamazone.pl to ekspercki serwis parentingowo-lifestyle'owy, koncentrujący się na wszystkich zagadnieniach związanych z życiem kobiety. Akcja społeczna "Mama Reaktywacja" jest pierwszą z zaplanowanych akcji specjalnych serwisu mamazone.pl. O kolejnych poinformujemy już wkrótce.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z konferencji!

Komentarze