Mama Reaktywacja II

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Konferencja inaugurująca drugą część kampanii społecznej Mama Reaktywacja odbyła się 23 lutego w restauracji Piotra Adamczyka „Stary Dom”.

Konferencja inaugurująca 2. część akcji Mama Reaktywacja
Konferencja inaugurująca 2. część akcji Mama Reaktywacja

Tym razem w roli prowadzącej wystąpiła Odeta Moro-Figurska. Wśród debatujących znaleźli się reprezentanci firm i instytucji wspierających akcję Mama Reaktywacja, przedstawiciele mediów, znane mamy oraz redaktor naczelna serwisu mamazone.pl Małgorzata Chmielecka.

W loży ekspertów zasiedli: Z-ca Dyrektora ds. Klinicznych Instytutu Matki i Dziecka lek. med. Magdalena Wysocka, Agnieszka Bieniak - HR Manager w Grupie Pracuj, Jagna Dyżakowska - PR Manager Dax Cosmetics, Bożena Stępień - Dyrektor HR Pharmaceris, dr Grażyna Spytek-Szamburska z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, założycielka bloga pracujflexi.pl Aleksandra Klonowska-Szałek, Sylwia Chutnik z Fundacji MaMa oraz mecenas Diana Wosińska z kancelarii prawnej FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz. Akcję wsparły swoim udziałem także sławne mamy - Beata Tadla, Renata Dancewicz i Joanna Racewicz.

 

 

 

 

Pierwsza część kampanii miała na celu pokazanie problemu powrotu do pracy z perspektywy młodych mam. W drugiej chcemy się skupić na przedstawieniu problemu z perspektywy pracodawców. W trakcie konferencji poruszyliśmy m.in. zagadnienia związane z sytuacją młodych matek na rynku pracy oraz rozwiązaniami legislacyjnymi, które dotyczą kobiet w ciąży, a także aktywizacji zawodowej mam po urlopie macierzyńskim. Dr Ewa Lisowska z SGH przedstawiła i zinterpretowała wyniki badań Eurostatu i Gender Index, które miały na celu pokazanie sytuacji młodych mam na rynku pracy w Polsce na tle innych państw europejskich.

Zaproszeni goście chętnie opowiadali o istniejących rozwiązaniach prawnych i ich zastosowaniu w praktyce. Dużo emocji wzbudziły tematy związane z warunkami, na jakich kobiety wracają do pracy po urlopach macierzyńskich lub wychowawczych, np. elastyczny czas pracy czy możliwość pracy zdalnej. Specjalistki ds. HR i PR opowiedziały o rozwiązaniach, jakie z powodzeniem funkcjonują w ich firmach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy w nieoficjalnej atmosferze.

 


Patronat honorowy

mpips imid

 

 

Patroni merytoryczni

lewiatan pracuj fka fmama

 

 

Patroni medialni

tvn mjm sens ams aks zet

 

 

Partnerzy

dax nestle elancyl global rebis

 

smyk iwostin galenic humana croma

holmes place pharmaceris ziaja

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć z konferencji!

Tematy: Mama Reaktywacja II

Komentarze