Znajdź czas na ćwiczenia

Ocena: 3.5/5 Głosów: 26
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Myślisz, że jako młoda mama nie masz szans, by znaleźć czas na odrobinę sportu? W wolnej chwili wolisz po prostu się wyspać? Są sposoby, by nie rezygnować z ruchu!

Ćwicz, kiedy tylko możesz - szybciej wrócisz do formy po porodzie.
Ćwicz, kiedy tylko możesz - szybciej wrócisz do formy po porodzie.

Powrót do formy sprawi, że nabierzesz energii i poczujesz się lepiej, na czym skorzysta również twoje dziecko. Nawet 10 minut ćwiczeń dziennie jest lepsze niż całkowite rozstanie ze sportem. A więc - do dzieła!

Idź na spacer z dzieckiem

Niemowlę możesz nieść w nosidełku albo wieźć w wózku, ważne, byś wybrała spokojną, cichą okolicę, ubrała się wygodnie i nie nadwyrężała za bardzo.

Skorzystaj z pomocy

Poproś rodzinę lub partnera o zostanie z dzieckiem, w tym czasie idź na szybki, energiczny spacer, pobiegaj.

Wybierz profesjonalne zajęcia

Poszukaj w swojej okolicy klubu fitness, który oferuje zajęcia dla mam z niemowlętami; takie ćwiczenia to świetna zabawa, miło spędzany czas z dzieckiem i wasz wspólny rozwój fizyczny.

Zainwestuj w sprzęt

Pomyśl o zakupie domowego sprzętu do ćwiczeń; nawet coś tak niepozornego jak zwykle ciężarki może zmobilizować cię do zdrowego ruchu w ciągu dnia.

Ćwicz w domu

Kup płytę z instruktażowymi ćwiczeniami; profesjonalny trener na ekranie twojego telewizora to dobre rozwiązanie dla mam, które np. nie mają z kim zostawić śpiącego niemowlęcia, a chciałyby aktywnie modelować swoją sylwetkę.

Tematy: sport po porodzie

Komentarze