Zdrowa dzięki dziecku

Ocena: 4.3/5 Głosów: 21
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czy wiesz, że urodzenie dziecka sprzyja zdrowiu kobiety? Dowiedz się, jak dobroczynny wpływ ma na nas ciąża i macierzyństwo!

Urodzenie dziecka to twoja inwestycja w zdrowie!
Urodzenie dziecka to twoja inwestycja w zdrowie!

Myślisz, że po ciąży zostaną ci tylko sińce pod oczami, rozstępy i wypukły brzuch? To nieprawda! Oto, co zyskujesz, stając się matką:

Spada ryzyko zachorowania na raka

Kobiety, które rodziły, rzadziej chorują m.in. na raka piersi, a to dzięki zmianom, jakie zachodzą w gruczołach piersiowych podczas ciąży, ochronnemu działaniu ciążowego hormonu hCG oraz karmieniu piersią. Im wcześniej zajdziesz w pierwszą ciążę, tym lepiej będziesz chroniona (także przed rakiem jajników).

Mniej chorujesz

Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zachorujesz na jedną z kobiecych chorób i dolegliwości, takich jak endometrioza, zespół policystycznych jajników czy mięśniaki macicy. Obserwowano też przypadki ustąpienia objawów tych chorób u kobiet, które urodziły dziecko.

Nabierasz zdrowych nawyków

Dbasz o dietę, unikasz używek, częściej odwiedzasz lekarza i… ostrożniej prowadzisz samochód. To normalne, że mając dziecko, chcesz dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i zwracasz większą uwagę na swoje bezpieczeństwo.

Jesteś szczęśliwsza

Rzadziej doświadczasz takich negatywnych uczuć jak samotność, izolacja czy poczucie niespełnienia. Masz też większą motywację do działania, optymistyczniej patrzysz w przyszłość.

Tematy: endometrioza, rak piersi

Komentarze