Jak się wyspać, będąc młodą mamą

Ocena: 4.2/5 Głosów: 22
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jesteś młodą mamą i jeszcze nigdy nie czułaś się bardziej zmęczona. Znalezienie czasu na zdrowy sen jest trudne, ale możliwe!

Połóż się spać wtedy, gdy zasypia twoje dziecko.
Połóż się spać wtedy, gdy zasypia twoje dziecko.

Pewnie słyszałaś już wiele rad: aby spać wtedy, gdy śpi dziecko, dzielić się z partnerem nocnymi karmieniami, zabierać niemowlę do własnego łóżka. Co jeszcze możesz zrobić?

Odciągaj mleko

Będziesz mogła położyć się wcześnie wieczorem, a twój mąż nakarmi dziecko np. 2 godziny później, kiedy sam będzie się kładł. W ten sposób zyskasz kilka godzin snu.

Naszykuj sobie energetyczne przekąski

Np. krakersy z masłem orzechowym, mleko, jogurt, które zjesz rano po nieprzespanej nocy. Wzmocnią cię i dodadzą sił.

Ustalcie z partnerem system

... według którego będziecie dzielić się nocną opieką nad niemowlęciem, to mogą być np. wasze naprzemienne dyżury co drugą noc albo dyżury godzinne (ty zajmujesz się dzieckiem od 22 do 2 w nocy, a twój partner od 2 do 6 rano).

Połóż się spać gdzie indziej

Na noc, podczas której to twój partner zajmuje się dzieckiem, ty przenieś się do innego pokoju - twojego snu nie zakłóci płacz ani odgłosy wstawania i karmienia.

Zaśnij wcześnie

Połóżcie się spać wtedy, gdy zasypia wasze dziecko, nawet jeśli jest dla was jeszcze zbyt wcześnie albo wolelibyście w spokoju obejrzeć film. To się wam naprawdę opłaci.

Śpij z dzieckiem

Zabierzcie niemowlę do swojego łóżka - nie będziesz musiała wstawać do karmienia, a i dziecko łatwiej zaśnie. Pamiętajcie jednak, że dziecko nauczone spania w rodzicielskim łóżku kiedyś trzeba będzie od tego odzwyczaić.

Tematy: zdrowy sen

Komentarze