Intymne sekrety każdej kobiety

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Długo wyczekiwane ciepłe i długie dni mobilizują do aktywności. Po długich zimnych miesiącach wreszcie masz ochotę spotykać się z przyjaciółmi, podróżować, poznawać nowe miejsca i być aktywną. Z niecierpliwością oczekujesz na urlop i skrupulatnie planujesz swój letni wypoczynek. Podróż w egzotyczne miejsce czy może odkrywanie urokliwych zakątków naszego kraju? Wszystko to pochłania Cię bez reszty i w całym tym zamieszaniu zapominasz trochę o sobie? To właśnie cała Ty?

Bez względu na to, jakie masz plany, jaką formę aktywności wybierasz i czy robisz to niedaleko miejsca zamieszkania czy też podróżujesz warto pomyśleć trochę o sobie! Pozwól sobie na to, by te długie wiosenne oraz letnie dni przebiegły naprawdę beztrosko i zadbaj by nic nie zakłóciło Twojego rytmu.

Dla każdej kobiety ważne jest, aby czuć się komfortowo i kobieco w każdej sytuacji. Całą radość i satysfakcję mogą skraść infekcje intymne, na które narażone są kobiety szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Są to zawsze kłopotliwe i dość wstydliwe incydenty, lecz w prosty sposób można im skutecznie przeciwdziałać. Aby zapobiec zachwianiu mikroflory bakteryjnej dróg rodnych warto wiedzieć, co je powoduje i przestrzegać kilku prostych zasad. Głównymi przyczynami infekcji intymnych są:

- nieprawidłowa higiena miejsc intymnych (za rzadkie lub nadmierne podmywanie się)

- nieprawidłowa higiena w trakcie menstruacji

- stosowanie tabletek hormonalnych i antykoncepcyjnych oraz antybiotyków

- przyjmowanie na własną rękę niektórych preparatów ginekologicznych takich jak maści czy globulki

- noszenie obcisłej, nieprzewiewnej bielizny

- korzystanie z basenów, saun i jacuzzi w miejscach publicznych

- używanie gąbki lub myjki do podmywania się

- wahanie poziomu hormonów w organizmie, które towarzyszy każdej kobiecie w trakcie cyklu, ciąży, a także podczas menopauzy

- częste zmiany partnerów seksualnych

O pojawieniu się infekcji intymnej mogą świadczyć takie objawy jak upławy, pieczenie i świąd miejsc intymnych, ból w czasie stosunku oraz częstsze oddawanie moczu, opuchlizna warg sromowych czy ból w dole brzucha. Aby uniknąć tych przykrych doświadczeń należy mieć świadomość konsekwencji z prowadzonego przez nas trybu życia, nie bagatelizować żadnego niepokojącego sygnału oraz zapewnić sobie skuteczną ochronę np. probiotykami, które uzupełniają mikroflorę pochwy.

Na rynku istnieje wiele preparatów, które w swoim składzie zawierają szczepy bakterii kwasu mlekowego. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaki mają skład. Najkorzystniej wybierać te probiotyki, w których liczebność bakterii kwasu mlekowego jest duża oraz te, które zawierają szczepy bakterii najczęściej występujące u kobiet w naszej szerokości geograficznej a więc te, na których ubytki narażone jesteśmy najbardziej. 

 

Tematy: kobieta, zdrowie kobiety, lato

Komentarze