Zabiegi na cellulit – efekty i koszty

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Mezoterapia, laser, ultradźwięki, a może karboksylacja lub masaż? Co jest dobre nie tylko na uda i pośladki, ale też na ramiona? Pomagamy wybrać.

Pełna seria zabiegów na cellulit może kosztować kilka tysięcy złotych. Fot. Shutterstock.com
Pełna seria zabiegów na cellulit może kosztować kilka tysięcy złotych.

Postanowiłaś wypowiedzieć wojnę cellulitowi, zaczęłaś szukać odpowiedniego dla siebie sposobu i… szybko doszłaś do wniosku, że połapać się w tym gąszczu zabiegów i metod jest równie łatwo, jak zlikwidować skórkę pomarańczową siłą woli? Wiemy, co czujesz ;) Dlatego, żeby ułatwić ci wybór, przygotowałyśmy przegląd najczęstszych antycellulitowych metod. Z naszego zestawienia dowiesz się na czym polegają, ile kosztują, jak szybko można zobaczyć efekt i kiedy można na niego liczyć.

Zanim zaczniesz wybierać zastanawiać się nad zabiegiem dla siebie, określ stopień cellulitu. W wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się do tego skalę Nurnbergera-Mullera. Według niej:

Stadium 0 - brak nierówności przy ściskaniu skóry;

Stadium I - dopiero po ściśnięciu skóry pojawiają się nierówności;

Stadium II - w pozycji stojącej można zaobserwować nierówności na powierzchni skóry, ale nie widać ich w pozycji leżącej;

Stadium III - nierówności są widoczne zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej.

Zobacz, jak powstaje cellulit

 

Wiesz już wszystko? Pora sprawdzić dostępne metody walki.

MASAŻ

Najczęściej walkę z cellulitem w gabinecie kosmetycznym zaczynamy od przyjemnego zabiegu - masażu z wykorzystaniem kosmetyków o działaniu antycellulitowym nazwyanym często antycellulitowym, ujędrniającym bądź drenujący. Zwykle ma podobny przebieg i trwa od godziny do dwóch:

  1. Zaczyna się peelingiem (np. solnym) połączonym z masażem.
  2. Potem na miejsce objęte cellulitem (brzuch, pośladki, uda i nogi) albo na całe ciało nakładana jest maska np. z algami, kofeiną, karnityną czy guaraną, czyli składnikami ujędrniającymi i działającymi antycellulitowo. Po nałożeniu maski najczęściej ciało owijane jest folią i przykrywane ręcznikami bądź też trzeba położyć się w specjalnej kapsule z sauną wodną (wysoka temperatura sprzyja wchłanianiu się składników kosmetyku). Z taką maską zwykle leżymy 20-30 minut.
  3. Ostatnim ważnym etapem zabiegu jest masaż manualny lub bańką chińską. Ten ostatni cieszy się ostatnio wielką popularnością. Polega na zasysaniu kawałka skóry przy pomocy gumowej bańki chińskiej i wykonywaniu nią ruchów podłużnych bądź kolistych w kierunku węzłów chłonnych, by pobudzić krążenie i przepływ limfy, a w efekcie - rozbić tkankę tłuszczową i usunąć cellulit. Masaż bańkami chińskimi (można je kupić np. w aptece za ok. 20-40 zł) może być wykonywany z różnym naciskiem i jeśli jest on intensywny, może powodować siniaki.

Efekt: Zaraz po zabiegu zauważysz, że twoja skóra jest pięknie napiętą, nawilżona i wygładzona, a cellulit mniej widoczny.

Dla kogo: Przede wszystkim dla kobiet, które mają cellulit w stadium I. Im regularne masaże pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Działanie tych zabiegów jest jednak bardziej profilaktyczne niż lecznicze, a widoczna tuż po zabiegu poprawa nie wystarcza na długo.

Cena: Masaż antycellulitowy w gabinecie kosmetycznym kosztuje od 100 zł do 500 zł w zależności od czasu trwania zabiegu i wykorzystywanych kosmetyków.

 

MEZOTERAPIA igłowa (intradermoterapia)

Polega na nakłuwaniu skóry igłą (co kilka centymetrów) i wstrzykiwaniu w tkankę podskórną koktajlu antycellulitowego (zawiera substancje, które poprawiają krążenie, wspomagają uwalnianie tłuszczu z komórek i usuwają cellulit). Dzięki temu składniki aktywne bez problemu dostają się dokładanie tam, gdzie powinny działać.Mezoterapia jest zabiegiem dość bolesnym. Miejsce nakłuwania można jednak wcześniej znieczulić miejscowo specjalną maścią. Innym wyjściem jest dodanie przez lekarza do koktajlu antycellulitowego środka znieczulającego. Po zabiegu często stosuje się masaż, dzięki któremu składniki z koktajlu są równomiernie rozprowadzane w tkankach. Ciało może być potem lekko obolałe i mogą pojawić się niewielkie siniaki (jeśli igła trafi w naczynie krwionośne).

Efekt: wygładzenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, ale wstrzyknięty pod skórę koktajl działa jeszcze przez wiele tygodni, przez co walka z cellulitem jest bardziej skuteczna. Mezoterapia daje zadowalające efekty, jeśli zdecydujemy się na całą serię np. 3-4 zabiegi w odstępie 10-14 dni. Dla potrzymania rezultatów, zaleca się później jeden zabieg raz na pół roku.

Czytaj dalej na następnej stronie: Zabiegi na cellulit - efekty i koszty

Tematy: cellulit, mezoterapia, zabiegi antycelluitowe, masaż, laser, karboksylacja

Komentarze