Zabiegi na cellulit – efekty i koszty
Marta NowikMezoterapia, laser, ultradźwięki, a może karboksylacja lub masaż? Co jest dobre nie tylko na uda i pośladki, ale też na ramiona? Pomagamy wybrać.
Mezoterapia, laser, ultradźwięki, a może karboksylacja lub masaż? Co jest dobre nie tylko na uda i pośladki, ale też na ramiona? Pomagamy wybrać.
Pełna seria zabiegów na cellulit może kosztować kilka tysięcy złotych.
Postanowiłaś wypowiedzieć wojnę cellulitowi, zaczęłaś szukać odpowiedniego dla siebie sposobu i… szybko doszłaś do wniosku, że połapać się w tym gąszczu zabiegów i metod jest równie łatwo, jak zlikwidować skórkę pomarańczową siłą woli? Wiemy, co czujesz ;) Dlatego, żeby ułatwić ci wybór, przygotowałyśmy przegląd najczęstszych antycellulitowych metod. Z naszego zestawienia dowiesz się na czym polegają, ile kosztują, jak szybko można zobaczyć efekt i kiedy można na niego liczyć.
Zanim zaczniesz wybierać zastanawiać się nad zabiegiem dla siebie, określ stopień cellulitu. W wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się do tego skalę Nurnbergera-Mullera. Według niej:
Stadium 0 - brak nierówności przy ściskaniu skóry;
Stadium I - dopiero po ściśnięciu skóry pojawiają się nierówności;
Stadium II - w pozycji stojącej można zaobserwować nierówności na powierzchni skóry, ale nie widać ich w pozycji leżącej;
Stadium III - nierówności są widoczne zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej.
Zobacz, jak powstaje cellulit
Wiesz już wszystko? Pora sprawdzić dostępne metody walki.
Najczęściej walkę z cellulitem w gabinecie kosmetycznym zaczynamy od przyjemnego zabiegu - masażu z wykorzystaniem kosmetyków o działaniu antycellulitowym nazwyanym często antycellulitowym, ujędrniającym bądź drenujący. Zwykle ma podobny przebieg i trwa od godziny do dwóch:
Efekt: Zaraz po zabiegu zauważysz, że twoja skóra jest pięknie napiętą, nawilżona i wygładzona, a cellulit mniej widoczny.
Dla kogo: Przede wszystkim dla kobiet, które mają cellulit w stadium I. Im regularne masaże pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Działanie tych zabiegów jest jednak bardziej profilaktyczne niż lecznicze, a widoczna tuż po zabiegu poprawa nie wystarcza na długo.
Cena: Masaż antycellulitowy w gabinecie kosmetycznym kosztuje od 100 zł do 500 zł w zależności od czasu trwania zabiegu i wykorzystywanych kosmetyków.
Polega na nakłuwaniu skóry igłą (co kilka centymetrów) i wstrzykiwaniu w tkankę podskórną koktajlu antycellulitowego (zawiera substancje, które poprawiają krążenie, wspomagają uwalnianie tłuszczu z komórek i usuwają cellulit). Dzięki temu składniki aktywne bez problemu dostają się dokładanie tam, gdzie powinny działać.Mezoterapia jest zabiegiem dość bolesnym. Miejsce nakłuwania można jednak wcześniej znieczulić miejscowo specjalną maścią. Innym wyjściem jest dodanie przez lekarza do koktajlu antycellulitowego środka znieczulającego. Po zabiegu często stosuje się masaż, dzięki któremu składniki z koktajlu są równomiernie rozprowadzane w tkankach. Ciało może być potem lekko obolałe i mogą pojawić się niewielkie siniaki (jeśli igła trafi w naczynie krwionośne).
Efekt: wygładzenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, ale wstrzyknięty pod skórę koktajl działa jeszcze przez wiele tygodni, przez co walka z cellulitem jest bardziej skuteczna. Mezoterapia daje zadowalające efekty, jeśli zdecydujemy się na całą serię np. 3-4 zabiegi w odstępie 10-14 dni. Dla potrzymania rezultatów, zaleca się później jeden zabieg raz na pół roku.
Czytaj dalej na następnej stronie: Zabiegi na cellulit - efekty i koszty
Komentarze