Brzuch po ciąży – zabiegi, które mogą mu pomóc

Ocena: 3.86/5 Głosów: 27
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak możesz go ujędrnić i wyszczuplić w gabinecie lekarskim i kosmetycznym.

Jeśli chcesz odzyskać talię i jędrny brzuch postaw na ćwiczenia, dietę i zabiegi. Fot. Shutterstock.com
Jeśli chcesz odzyskać talię i jędrny brzuch postaw na ćwiczenia, dietę i zabiegi.

Stajesz przed lustrem w łazience i masz ochotę krzyczeć: "Zwróćcie mi mój brzuch!"? Nie, nie będziemy cię przekonywać, że powinnaś zaakceptować swoje ciało (chociaż dobrze by było, ale to temat na inny tekst), ani że powinnaś być z niego dumna, bo przypomina ci o tym, że jesteś mamą (takie słowa otuchy też znalazłyśmy w sieci, ale prawdę mówiąc znamy inne sposoby na przypomnienie sobie o macierzyństwie). Wiemy doskonale, że nie każdy brzuch sam wraca po porodzie do stanu sprzed ciąży (w zasadzie większość nie wraca) i są kobiety dla których jego nowy wygląd naprawdę jest problemem. Jeśli do nich należysz, chcemy cię pocieszyć, że są sposoby, które mogą zmniejszyć i ujędrnić brzuch. Nie twierdzimy, że będzie "tak jak kiedyś", ale na pewno będzie dużo lepiej :). Proponujemy specjalną dietę na płaski brzuch i ćwiczenia - zobacz mały, ale skuteczny pakiet:

 

 

oraz zabiegi w gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Oto co możesz znaleźć w ich ofercie:

Uwaga! Przed każdym zabiegiem zapytaj o przeciwwskazania (jednym z nich może być np. karmienie piersią).

Czytaj też: Dziwne zagłębienie w brzuchu? To może być rozejście mięśni brzucha po porodzie

ZABIEGI UJĘDRNIAJĄCE BRZUCH PO CIĄŻY

Jeśli twoim problemem jest głównie obwisła i wiotka skóra, postaw na zabiegi ujędrniające i napinające.

Zabieg z wykorzystaniem rollera do głębokiego mikronakłówania

(np. Roll-Citu chirurgicznego) - specjalnego obrotowego wałeczka pokrytego igłami o długości ok. 3-4 mm (dla porównania rollery medyczne mają igiełki o długości ok. 1 mm, a te do użytku domowego są jeszcze krótsze). Na czym polega działanie takiej rolki? Przede wszystkim tworzy mikrokanaliki, przez które lepiej wnikają aktywne składniki nakładanego później preparatu napinającego i odżywiającego skórę. Poza tym wywołuje stan zapalny i tym samym zmusza skórę do regeneracji, czyli m.in. dodatkowej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu (nawet ogólnym). Mogą wystąpić po nim lokalne krwawienia.

EFEKT: Proces ujędrniania i napinania rozpoczyna się tuż po zabiegu i trwa przez kilka miesięcy. Będziesz więc stopniowo obserwować poprawę napięcia skóry na brzuchu. W zależności od potrzeby można poddać się 1-3 zabiegom w odstępie kilku miesięcy. Efekty są naprawdę dobre.

CENA: od 2000 zł.

 

Termolifting brzucha 

(np. Zaffiro) - polecany jest zwłaszcza osobom, które szybko straciły na wadze, czyli przeszły intensywną dietę odchudzającą albo urodziły dziecko. Wykorzystywane podczas zabiegu promieniowanie podczerwone podnosi temperaturę w głębokich warstwach skóry właściwej. To skutkuje skurczeniem się włókien kolagenowych i w konsekwencji napięciem skóry oraz pobudzeniem fibroblastów do produkcji kolagenu. Po zabiegu jego ilość w skórze wzrasta nawet o 30 proc., dając efekt zwiększenia jędrności. Całość jest bezbolesna (możesz czuć jedynie zmianę temperatury), więc nie wymaga znieczulenia. Termolifting zalicza się do tzw. zabiegów lunchowych, bo trwa mniej więcej godzinę i tuż po nim można od razu wrócić do normalnych zajęć.

EFEKT: Widoczny jest już po zabiegu. Ale na pełny rezultat musisz poczekać kilka miesięcy. Zalecana jest seria od 3 do 8 zabiegów. Co miesiąc jeden.

CENA: od 900 zł.

Czytaj dalej na następnej stronie: Brzuch po ciąży - zabiegi, które mogą mu pomóc

Tematy: brzuch po porodzie, powrót do formy po porodzie, zabiegi kosmetyczne dla młodych mam, zabiegi wyszczuplające, zabiegi laserowe, medycyna estetyczna

Komentarze