SOS dla stóp

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Twoje stopy wymagają intensywnej pielęgnacji? Sprawdź, jakie zabiegi pomogą przywrócić im zdrowy wygląd.

Masaż stóp nawilży i natłuści skórę, ale także odpręży i poprawi krążenie.
Masaż stóp nawilży i natłuści skórę, ale także odpręży i poprawi krążenie.

Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp tłumaczyłaś dotąd brakiem czasu? Pamiętaj, że nie jest to czasochłonne zajęcie, wystarczy poświęcić im kilka minut raz w tygodniu, by zauważyć poprawę kondycji skóry i wyglądu stóp. Właściwa pielęgnacja polega przede wszystkim na utrzymywaniu higieny, usuwaniu zrogowaciałego naskórka, nawilżaniu skóry oraz pielęgnacji paznokci. Ale jeżeli nie dbałaś regularnie o stopy zimą, teraz prawdopodobnie potrzebujesz fachowych zabiegów. Oto one:

Pedicure klasyczny

Zaczyna się od kąpieli stóp z dodatkiem soli morskiej, która znakomicie rozmiękczy zrogowaciały naskórek, dzięki czemu kosmetyczka z łatwością go usunie. Następnym etapem będzie skrócenie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu oraz odepchnięcie i wycięcie skórek. Po długiej przerwie zimowej wskazane jest też wygładzenie lub wypolerowanie płytki. Kolejny etap zabiegu to nawilżanie i zmiękczanie skóry stóp płynem lub żelem z wysoką zawartością mocznika. Za pomocą frezarki usuwa się nadmiar warstw rogowych naskórka, a potem wygładza skórę, wykonując peeling gruboziarnisty. Po zmyciu peelingu stopy, a zwłaszcza przestrzenie między palcami, zostaną dokładnie osuszone. Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, na koniec kosmetyczka wklepie specjalny balsam.

Pedicure nawilżający

Pedicure nawilżający przeznaczony jest dla osób ze szczególnie wysuszoną skórą stóp. Zaczyna się analogicznie do klasycznego - od porządnego wymoczenia stóp, obcięcia paznokci i pielęgnacji płytki. Taki pedicure z pewnością będzie trwał dłużej od klasycznego, ponieważ pedikiurzystka będzie musiała poświęcić więcej czasu na dokładne usunięcie nadmiaru wysuszonej, zrogowaciałej skóry. W tym celu musi dobrać frezy ścierające. Po wyfrezowaniu stopy przychodzi czas na peeling, a potem aplikację kremu lub maści silnie nawilżającej zawierającej wysokiej jakości składniki wyrównujące niedobory wody i lipidów, takie jak tłuszcze (np. lanolina), panthenol, mocznik i naturalne olejki eteryczne. Po nawilżeniu stóp pedikiurzystka owinie stopy kompresem na 20 minut - pod wpływem ciepła składniki aktywne łatwiej przenikną w głąb skóry.

Pedicure SPA

Osoby, które lubią połączyć przyjemne z pożytecznym, mogą zafundować swoim stopom pedicure SPA, który oprócz wszystkich wymienionych wyżej czynności gwarantuje jeszcze relaksujący masaż stóp.  Taki masaż może być wykonany z użyciem olejku eterycznego lub kremu, np. rozgrzewającego. Masaż nie tylko nawilży i natłuści skórę, ale także odpręży, zmniejszy napięcie mięśni i poprawi krążenie.

Pedicure leczniczy

Z tego zabiegu powinny skorzystać osoby, które z pewnością same nie poradzą sobie z dolegliwościami, takimi jak: wrastające paznokcie, głębokie odciski czy popękane pięty. Zabieg relaksuje, pielęgnuje i upiększa, ale przede wszystkim pomaga rozwiązać uciążliwe problemy związane ze stopami 

Zobacz, jak powstają halluksy:

 

 

Tematy: pielęgnacja stóp, pedikiur, pedicure, pedikiur leczniczy

Komentarze