Supermodne ćwiczenia, które pomogą ci wrócić do formy sprzed ciąży

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Złościsz się, że od porodu minęło już sporo czasu, a ty nie straciłaś na wadze, mimo że chodziłaś na siłownię, aerobik i biegałaś? A może po prostu to nie był sport dla ciebie? Przedstawiamy crossfit, pole dance, asthanga jogę i bokwę – dyscypliny, które podbijają serca kobiet na całym świecie. Sprawdź – może ciebie też oczarują.

Jeśli chcesz wrócić do formy, znajdź dyscyplinę sportu, która będzie pasować do twojego temperamentu. Wypróbuj bokwę, cross fit, power jogę i pole dance. Fot. Shutterstock.com
Jeśli chcesz wrócić do formy, znajdź dyscyplinę sportu, która będzie pasować do twojego temperamentu. Wypróbuj bokwę, cross fit, power jogę i pole dance.

Tradycyjny aerobik zniknął już w gąszczu takich nazw jak TBC czy TRX i patrząc na ofertę klubu fitness można się czasem poczuć jak przed tablicą z ogłoszeniami po japońsku. Wyjaśniamy, co kryje się pod obcobrzmiącymi nazwami najmodniejszych dyscyplin. Czasem warto wypróbować coś nowego - może okaże się, że właśnie bokwa, czy crossfit będą idealnie pasować do twego charakteru i stylu życia. A możesz być pewna, że jeśli już znajdziesz swoje sportowe przeznaczenie - pozostaniesz mu wierna, a efekty pojawią się zaskakująco szybko.

Jak zacząć ćwiczyć i nie zrezygnować po tygodniu - 17 rad dla młodych mam

CROSSFIT

Ostatni hit fitness klubów (ale nie tylko, crossfit można ćwiczyć także na świeżym powietrzu). To dość ciężki trening, który stosowali też żołnierze z Navy SEALs (amerykańskie elitarne jednostki specjalne). Obecnie wykozrystywany jest także w służbach mundurowych np. straży pożarnej i policjii. Ale jest dostępny także dla kobiet, nawet tych delikatnych.

Na czym polega crossfit?

Crossfit to zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych nastawionych na kształtowanie siły oraz podnoszenie ogólnej formy organizmu. To krótki, ale niezwykle intensywny, dynamiczny  trening. W trakcie używa się ciężarków, obciążników i sztang, ale także dużo pracuje się bez użycia dodatkowego sprzętu, wykorzystując jedynie własne ciało i grawitację. Crossfit obejmuje klasyczne ćwiczenia siłowe (jak pompki) oraz wytrzymałościowe (bieganie czy wiosłowanie). Kojarzy się głównie z podnoszeniem lub ciągnięciem po ziemi opon. I faktycznie takie elementy także na treningach się zdarzają. Bardzo ważne, abyś przy wyborze treningów kierowała się tym, jakie kwalifikacje ma trener, gdyż źle przygotowany instruktor może zrobić ci krzywdę (tylko prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma sens) za to dobry trener pomoże ci uzyskać formę o jakiej nawet nie marzyłaś.

Co daje crossfit?

Crossfit pięknie rzeźbi sylwetkę, podnosi siłę oraz bardzo poprawia ogólną kondycję organizmu. Przynosi szybkie efekty ze względu na dużą intensywność treningów.

Dla kogo tak/dla kogo nie?

Crossfit jest idealny dla osób, którym podobają się męczące ćwiczenia, dynamicznych, lubiących zmiany oraz takich, które same nie potrafią się zmotywować do ćwiczeń i potrzebują obecności kogoś, kto będzie im mówił co mają robić. Ze względu na dużą intensywność i ćwiczenia siłowe wykonywane z obciążeniami nie jest wskazany dla kobiet zaraz po porodzie. Lepiej odczekać kilka miesięcy.

Jak wrócić do ciała sprzed ciąży - 20 kroków

POLE DANCE

Niech nie zmyli cię nazwa: taniec na rurze nie jest ani wyuzdany, ani nie tańczy się nago. Pole dance to na tyle poważna dyscyplina sportu, że są już próby, aby uczynić ją dyscypliną olimpijską. Uprawianiem pole dance chwalą się takie gwiazdy jak Madonna czy Jessica Alba. Znajdziesz go w grafiku wielu klubów.

Na czym polega pole dance?

To wzorowane na tańcu na rurze ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce - skrzyżowanie tańca i ćwiczeń gimnastycznych. Nie tylko spalają kalorie, ale i harmonijnie rozwijają wszystkie grupy mięśni. Nieodzownym elementem jest właśnie rura - taka jak w klubie go go. To w oparciu o nią można wykonywać figury rozwijające poszczególne partie mięśni. Kobiety, które spróbowały pole dance mówią często, że na nowo odkryły swoją kobiecość i poczuły się bardzo seksowne.

Co daje pole dance?

Grację i płynność ruchów. Pole dance kształtuje mięśnie nie powiększając ich zanadto, więc nie ryzykujesz nadmiernym rozbudowaniem sylwetki.

Dla kogo tak/dla kogo nie?

To sport idealny dla kobiet, które lubią tańczyć, mają poczucie rytmu. Natomiast nie jest to dyscyplina dla ciebie, jeżeli w podstawówce nie znosiłaś gimnastyki a stanie na rękach doprowadzało cię do łez.

Czytaj dalej na następnej stronie: Supermodne ćwiczenia, które pomogą ci wrócić do formy sprzed ciąży

Tematy: powrót do formy po porodzie, ćwiczenia po porodzie, fitness, powrót do formy po ciąży

Komentarze