25 sposobów, by być bardziej zadowoloną ze swoich piersi

Ocena: 3.21/5 Głosów: 3
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie podoba ci się twój biust? Jesteś w ciąży albo niedawno urodziłaś i boisz się, że karmienie piersią fatalnie wpłynie na wygląd twoich piersi? Wykorzystaj nasze wskazówki, a już niedługo stwierdzisz, że masz piękny biust.

Seks to najprzyjemniejszy sposób dbania o piersi. Fot. Shutterstock
Seks to najprzyjemniejszy sposób dbania o piersi.

1. Przestań porównywać swoje piersi z piersiami innych kobiet, bo… o wyglądzie tych drugich nie wiesz zbyt wiele. Poza nielicznymi sytuacjami (przebieranie w szatni, pobyt w saunie, opalanie na plaży nudystów) nie widujesz raczej nagich biustów innych kobiet. Jeśli na ulicy spotykasz dziewczynę z ładnymi piersiami, to zwykle możesz z całą pewnością stwierdzić tylko jedno - wie, jak dobrać i nosić biustonosz. A już porównywanie się z modelkami na zdjęciach zupełnie mija się z celem. Słyszałaś o możliwościach Photoshopa? No właśnie.


2. Podejdź do lustra i skróć trochę ramiączka biustonosza. Prawda, że od razu biust wygląda lepiej? Nawet kobiety, które mają dobrze dobrany biustonosz, często zapominają regularnie sprawdzać, czy jego ramiączka mają odpowiednią długość. Pamiętaj, że z czasem każdy stanik trochę "opada" bo ramiączka się rozciagają.

3. Dobierz odpowiedni stanik. On nie tylko sprawi, że twój biust od razu będzie lepiej wyglądać, ale też poprawi kształt piersi, które wcześniej były noszone w źle dobranym biustonoszu. Na efekty będziesz musiała jednak trochę poczekać.

Znaki szczególne źle dobranego biustonosza?

  • Możesz go z tyłu odciągnąć na ponad 5 cm. To znak, że jest za duży pod biustem, albo źle zapięty.
  • Jego tylna część podnosi się tworząc łuk. To znaczy, że jest za szeroki pod biustem.
  • Fiszbiny wrzynają się w pierś. Powinny idealnie ją obejmować, a ich zewnętrzne krańce "celować" pod pachy. Z przodu powinny ściśle przylegać do mostka.
  • Masz "bułeczki" pomiędzy miseczką a pachą i nad górną krawędzią miseczek. To znak, że miseczki są małe.

Jeśli masz problem ze znalezieniem właściwego biustonosza, skorzystaj z pomocy brafitterki.


4. Naucz się nakładać biustonosz. Oto instrukcja:

  • Zapnij biustonosz ciasno tuż (!) pod biustem.
  • Pochyl się do przodu, nałóż ramiączka na przedramiona (nie na ramiona!) i włóż piersi w miseczki "zbierając" je z pleców i spod pachy.
  • Kiedy piersi ułożysz w miseczkach, wyprostuj się, wciągnij na ramiona ramiączka stanika i sprawdź czy mają odpowiednią długość. Ramiączka nie powinny być tak długie, by piersi leżały na brzuchu, ani tak krótkie by wrzynać się w ciało.


5. Pamiętaj, żeby regularnie, najlepiej co pół roku, sprawdzać, czy stanik nadal pasuje do twoich piersi. Jeśli jesteś w ciąży, albo odchudzasz się - częściej.

6. Wybieraj biustonosz do karmienia przed porą karmienia, czyli wtedy, kiedy twój biust jest największy.

7. Jeśli uprawiasz sport, kup odpowiedni biustonosz, który będziesz wkładać tylko na ćwiczenia. Dzięki temu zadbasz nie tylko o kształt swoich piersi (stanik sportowy pozwala lepiej utrzymać je na swoim miejscu), ale też o ich skórę (biustonosz powinien przepuszczać powietrze i wchłaniać pot). Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałaś biustonosza do ćwiczeń, poproś o radę w sklepie sportowym, dlatego, że staniki sportowe dobiera się inaczej niż zwykłe. Możesz wybrać uniwersalny model albo taki, który jest polecany dla kobiet uprawiających konkretną dyscyplinę sportu.


8. Jeśli planujesz zakup specjalnego body, modelującego sylwetkę, rozważ kupno takiego, które z przodu wygląda jak koszulka na szerokich ramiączkach z dekoltem, który kończy się pod biustem. Powód? Bardzo trudno jest dobrać takie body, które będzie odpowiednio długie i szerokie, a do tego będzie miało idealną dla twego biustu miseczkę. Dlatego lepiej wybrać takie, do którego będziesz mogła wkładać swój biustonosz.


9. Jeśli się odchudzasz, wybierz dietę, dzięki której będziesz stopniowo zrzucać kilogramy. Gwałtowne i częste skoki wagi fatalnie wpływają na piersi.


10. Stosuj naprzemienny ciepło-zimny prysznic. Polewaj piersi wodą okrężnymi ruchami. Wystarczy codziennie kilka minut. Pilnuj, by woda nie była zbyt gorąca i zawsze kończ polewanie zimnym strumieniem.


11. Chroń piersi przed słońcem. Nie opalaj się topless i zawsze smaruj dekolt preparatem z wysokim filtrem.

12. Nie śpij na brzuchu. Nie pomoże najlepszy stanik, jeśli przez całą noc będziesz przygniatać swoje piersi do materaca.

Tematy: piersi, ciało po ciąży, biustonosz, ćwiczenia

Komentarze