Najlepsze metody depilacji

Ocena: .69/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wiosna i lato mobilizują nas do regularnej depilacji: wraz z odkrytymi nogami i bluzkami na ramiączka przypominamy sobie w popłochu, że co prawda nie musimy już ubierać się na cebulkę, ale doszedł nam nowy obowiązek pielęgnacyjny – usuwanie zbędnego owłosienia.

Maszynka do golenia to szybka i tania metoda depilacji.
Maszynka do golenia to szybka i tania metoda depilacji.

Depilacja nóg to już nie fanaberia, tylko stały punkt na "łazienkowej" liście każdej kobiety, która zamierza odsłonić kawałek ciała. W zależności od wybranej metody może zajmować 5 minut lub około 1,5 godziny. Ponieważ wiemy, że w tym wypadku najważniejszy jest stosunek poświęconego czasu do trwałości zabiegu, postanowiłyśmy każdej z metod przyznać punkty w skali od 1* do 5** w kategoriach "czasochłonność" i "efektywność" - dzięki temu łatwiej wam będzie wybrać odpowiednią metodę.

Maszynka do golenia

Szybka jak błyskawica, w sprawnych dłoniach potrafi w 3 minuty pozbawić ciało włosków na powierzchni nóg, pach i linii bikini. Najlepiej działa w duecie z pianką do golenia, która łagodzi podrażnienia i poprawia poślizg. Niestety, w niektórych przypadkach odrastające włoski potrafią pojawić się już po kilkunastu godzinach od depilacji, a na 99% będą obecne następnego dnia. Wtedy zabieg trzeba powtórzyć. I tak bez końca.

Metoda sprawdzona, szybka i tania. Maszynkę wystarczy wrzucić do kosmetyczki i użyć jej dogodnym momencie. W przypadku braku pianki można poratować się mydłem lub spienionym żelem pod prysznic. Uwaga! Po zabiegu pojedyncze włoski mogą wrastać.

czasochłonność: 5      
efektywność: 2

Zobacz, jak wykonuje się zabieg depilacji laserowej:


Kremy do depilacji

Według niektórych producentów ich preparaty działają już po 4 minutach. Z doświadczenia wiemy, że włosy nie czytały tego opisu i skuteczne poddanie się środkom rozpuszczającym zajmuje im minimum 6-7 minut, a w przypadku dziewczyn o bardzo ciemnych włosach nawet do 10 min. Zdecydowaną wadą tej metody jest unieruchomienie na pewien czas: ciężko cokolwiek zrobić będąc od stóp do czubka głowy wysmarowanym niezbyt przyjemnie pachnącą mazią.

Jeżeli jednak nie mamy uczulenia na zawarte w kremach składniki, depilacja szczególnie wrażliwych regionów (pachy, linia bikini, pośladki) może nas pozytywnie zaskoczyć. Skóra pozostaje gładka i delikatna, o wiele rzadziej dochodzi do wrastania włosków.

czasochłonność: 3
efektywność: 3,5

 


 

Plastry do depilacji

Kawałki materiału pokryte gorącym woskiem były hitem w latach 90-tych. Obiecywały wyrywanie włosków wraz z cebulkami, co znacznie opóźniało proces ich odrastania. Kiedy z gabinetów kosmetycznych trafiły na półki w sklepach, kobiety na całym świecie miały okazję przekonać się, że … to mało efektywny zabieg. Plastry mają określoną długość i szerokość, aby działały dokładnie, za każdym razem trzeba przyklejać je pojedynczo. Kiedy wosk oblepi całą powierzchnię skóry należy zdecydowanym ruchem oderwać plaster od ciała. Krzyki, które towarzyszą tym scenom na filmach, wcale nie są przesadzone. Na dodatek trzeba czynność powtarzać wielokrotnie, a i tak zawsze znajdzie się miejsce, o którym zapomniałyśmy.

Metoda częściowo dla masochistek lub dziewczyn, które naprawdę umieją posługiwać się plastrami. Polecamy ją natomiast jako zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, 100% skuteczność z bólem ograniczonym do minimum.

Oceny dotyczą depilacji w domu.

czasochłonność: 2
efektywność: 3,5

Depilatory

Te dzisiejsze sporo różnią się od swoich protoplastów. Są szybsze i dokładniejsze, zbierają już nawet 2-3mm włoski (dla niektórych z nas takie "odrosty" to kwestia weekendu). Podczas zabiegu masują, chłodzą, rozgrzewają i pielęgnują, w zależności od nasadki i producenta. Depilacja za ich pomocą nie jest co prawda zabiegiem bezbolesnym, ale za to skutecznym. Włoski pojawiają się dopiero po okresie mniej więcej 3 tygodni. Polecamy je głównie do dbania o łydki. Wewnętrzna strona ud i linia bikini to prawdziwy wyciskacz łez.

To sprytne urządzenie do działania potrzebuje prądu, zabranie go na przykład pod namiot mija się celem. U posiadaczek skór wrażliwych i o płytko umiejscowionych naczynkach może wywołać podrażnienia.

czasochłonność: 2
efektywność: 5

Pasta cukrowa

Metoda również polegająca na wyrywaniu włosków, ale tym razem zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (większość sposobów zaleca przeciwny kierunek). Dzięki temu odczuwanie bólu jest minimalne. Pasta ma wielu zwolenników wśród ekologów, ponieważ jest produktem całkowicie naturalnym. Co więcej, przypuszcza się, że to jeden z najstarszych znanych ludzkości patentów na walkę ze zbędnym owłosieniem.

Do pełnego działania pasta potrzebuje temperatury oraz sprawnych rąk, które umieją ją rozprowadzać. Najczęściej odbywa się to za pomocą rozmazywania kciukiem. Zabieg trwa długo, gdyż jedno miejsce obklejane jest kilka razy pod różnymi kątami, żeby pozbyć się wszystkich włosków. Polecamy wizytę w salonie kosmetycznym, samodzielny zabieg może się po prostu nie udać.

Oceniamy zabieg w domu.

czasochłonność: 2
efektywność: 4


*  bardzo czasochłonne / mało efektywne
** szybko i sprawnie / super efektywne

Tematy: depilacja, depilacja intymna, maszynka do golenia, depilator, depilacja woskiem, krem do depilacji

Komentarze