Na czym polega mikrodermabrazja

Ocena: 2.77/5 Głosów: 4
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Gdy skóra jest wciąż odwodniona, wysuszona i szorstka w dotyku, możemy zapewnić jej odpowiednie złuszczenie, nawilżenie i regenerację podczas zabiegu mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym.

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym złuszczaniu naskórka.
Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym złuszczaniu naskórka.

Mikrodermabrazja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób walczących z łojotokiem, trądzikiem, zaskórnikami, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, ubytkiem kolagenu i płytkimi zmarszczkami. Jednak przed każdym zabiegiem kosmetyczka powinna przeprowadzić dogłębną analizę stanu naszej skóry, gdyż głębokość złuszczenia jest dobierana indywidualnie, do każdego rodzaju cery i jej defektów.

Efekty zabiegu są niemalże natychmiastowe. Prawidłowo wykonany zapewni nam:

 • regenerację i uelastycznienie skóry poprzez pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny
 • zwiększenie możliwości przenikania w skórę kosmetyków pielęgnacyjnych
 • eliminację trądziku i blizn
 • pobudzenie mikrokrążenia zwalniającego proces starzenia się skóry.

Warunkiem utrzymania się efektów jest przeprowadzenie całej serii zabiegów, która obejmuje około 10 spotkań w gabinecie. Zabiegi wykonujemy w odstępie około 2-4 tygodni. Ich liczba i częstotliwość ustalana jest indywidualnie.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym. Nie pozostawia blizn a po jego wykonaniu nie jesteśmy wyłączeni z aktywności życia codziennego. Jedynie na skórze wrażliwej pojawiają się lekkie zaczerwienienia. Każdorazowo odczuwa się lekkie mrowienie, które ustępuje po kilku godzinach. Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym złuszczaniu naskórka, przy pomocy urządzenia posiadającego specjalne głowice ścierające. Górne warstwy obumarłego naskórka zostają usunięte, wskutek czego powstają nowe, zregenerowane komórki. Po wykonaniu zabiegu skóra jest idealnie gładka. Całość trwa około godziny. Kosmetyczka kończy zabieg położeniem maseczki i masażem twarzy.

Korundowa czy diamentowa?

W salonach kosmetycznych możemy skorzystać z mikrodermabrazji diamentowej i korundowej. Każda z nich posiada inne głowice ścierające i przeznaczona jest do innych typów skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa wskazana jest dla cer wrażliwych i delikatnych, ponieważ poprzez zastosowanie diamentowej końcówki złuszczającej ryzyko podrażnień jest mniejsze. Zabieg polega na przesuwaniu głowicy po skórze i zasysaniu jednocześnie zrogowaciałego naskórka, warstwa po warstwie, aż do wygładzenia nierówności.

Ważne! Głowica diamentowa jest produktem wielokrotnego użytku. Podczas zabiegu styka się bezpośrednio z powierzchnią skóry, dlatego po każdym zabiegu powinna być poddana odpowiedniej sterylizacji w autoklawie. Z tego względu szukajmy salonu z renomą, ponieważ nie wszystkie wyposażone są w przyrządy do sterylizacji. Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że nie przytrafi się nam infekcja bakteryjna.

Mikrodermabrazję korundową wykonuje się, stosując końcówkę z kryształkami korundu (tlenku glinu). Podczas złuszczania naskórka najpierw wypychany a potem zasysany jest proszek, przypominający piasek. Mikrodermabrazja korundowa daje silniejszy efekt złuszczenia - można uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie. Kolejnym atutem tej metody jest brak potrzeby sterylizacji, ponieważ końcówki ścierające są jednorazowego użytku. Jedyna wadą zabiegu jest możliwość pojawienia się alergii na tlenek glinu. Dlatego alergicy powinni wybrać mikrodermabrazję diamentową, ponieważ jest to metoda bezpyłowa. Nie pozostawia na skórze pyłu, zatem ryzyko alergii jest znikome.

Warto wiedzieć, że istotne znaczenie dla jakości zabiegu ma urządzenie do mikrodermabrazji i umiejętności kosmetyczki. Aby zabieg miał sens, musi być odpowiednio przeprowadzony. Mikrodermabrazja wykonana zbyt słabo nie przynosi żadnych efektów, a zbyt mocna spowoduje podrażnienie skóry, utrzymujące się nawet do kilku tygodni. Głównym elementem prawidłowego wykonania zabiegu jest odpowiednie dobranie jego intensywności.

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji? Obejrzyj animację:

 

 

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Kosmetyczka powinna poinformować nas o następujących przeciwwskazaniach do zabiegu:

 • stany zapalne skóry
 • zakażenia wirusowe, np. opryszczka
 • zakażenia bakteryjne, np. liszaj skóry
 • zakażenia grzybicze
 • trądzik (stan zapalny)
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca
 • nowotwór skóry
 • tendencje do pękania naczynek krwionośnych.
Tematy: mikrodermabrazja, mikrodermabrazja diamentowa, mikrodermabrazja korundowa, peeling

Komentarze