Jak zrobić profesjonalny manikiur

Ocena: 1.46/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Manikiur to powszechny zabieg polegający nie tylko na pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia, ale również skóry dłoni. Prawidłowo wykonany poprawia wygląd naszych dłoni oraz wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Na czym polega manikiur cążkowy, biologiczny, frezarkowy i japoński?

Kształt paznokci powinien być dostosowany do wyglądu dłoni.
Kształt paznokci powinien być dostosowany do wyglądu dłoni.

Wypielęgnowane dłonie są istotnym elementem urody każdej z nas. Delikatna, aksamitna w dotyku skóra oraz piękne, zdrowe paznokcie są ozdobą każdej zadbanej kobiety. Piękne paznokcie to niekoniecznie paznokcie sztucznie przedłużone, z różnorodnymi wzorkami, ale przede wszystkim naturalnie zadbane, elastyczne, gładkie i zdrowe.

Oto kilka cennych podpowiedzi, w jaki sposób możesz poprawić stan swoich paznokci w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub zafundować sobie manikiur w warunkach domowych. Z uwagi na to, iż branża kosmetyczna wciąż się rozwija, do wyboru mamy kilka rodzajów manikiuru: biologiczny, klasyczny (cążkowy), frezarkowy oraz japoński. Rodzaj wykonanego manicure zależy od kondycji naszych dłoni i paznokci.

Manikiur klasyczny (cążkowy)

Manicure klasyczny polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokciową przy pomocy metalowych narzędzi. Aby prawidłowo wykonać ten zabieg, należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości ostre cążki wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki nim skutecznie usuniemy naskórek, nie naruszając przy tym wałów okołopaznokciowych. Ponieważ kluczem do sukcesu są wyżej nadmienione ostre cążki, pozostawmy ten zabieg profesjonalistom. Będąc w salonie kosmetycznym, masz prawo upewnić się, czy narzędzia, które będą używane przez manicurzystkę, są czyste i czy zostały poddane odpowiedniej dezynfekcji. Przed przystąpieniem do zabiegu manicurzystka powinna ocenić stan twoich dłoni, ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu, a mianowicie grzybica, drożdżyca, stany zapalne i alergia. Kolejnym ważnym krokiem jest dezynfekcja dłoni. Manikiurzystka powinna mieć również rękawiczki, które tworzą barierę ochronną dla niej i dla ciebie.

Pierwszy etap - nadanie kształtu paznokciom

Manikiurzystka zaczyna zabieg od oceny stanu twoich dłoni i paznokci, na podstawie której uwzględni zastosowanie odpowiednich odżywek i kremów. Następnie usuwa pozostałości starego lakieru z płytki, skraca i nadaje kształt paznokciom. Kształt powinien być dostosowany do wyglądu dłoni.

Drugi etap - wycinanie skórek

Moczymy dłoń przez kilka minut w ciepłej wodzie z dodatkiem mydełka. Celem kąpieli jest zmiękczenie naskórka wokół paznokcia, co pozwoli w mniej inwazyjny sposób go usunąć. Kolejnym elementem jest naniesienie żelu zmiękczającego skórki i ich odepchnięcie metalowym kopytkiem, delikatnie i z wyczuciem. Następnie wycinamy skórki krok po kroku cążkami. Wycinamy tylko te odsunięte, "wystające" skórki, ponieważ wycięte zbyt głęboko prowadzą do przerwania tkanek i krwawienia, a co za tym idzie także infekcji.

Trzeci etap - odtłuszczenie płytki i malowanie

Zanim przystąpimy do malowania, płytkę paznokcia należy starannie odtłuścić zmywaczem do paznokci. Malowanie zaczynamy od odżywki wzmacniającej paznokcie, potem malujemy dwoma warstwami lakieru i nakładamy utwardzacz. W profesjonalnych salonach kosmetycznych stosowane są preparaty przyspieszające wysychanie lakieru, co jest dużym ułatwieniem.

Czwarty etap - nawilżanie

Na zakończenie zabiegu manikiurzystka nanosi wzbogacone w witaminy kremy, balsamy lub żele, których celem jest nawilżenie, odżywienie i wygładzenie skóry dłoni, oraz oliwkę na skórki.

Manikiur biologiczny

Manicure biologiczny polega na odepchnięciu skórek oraz skróceniu i opiłowaniu paznokci. Podczas wykonywania zabiegu nie używamy żadnych narzędzi metalowych, lecz pilników papierowych lub szklanych oraz patyczków z drzewa pomarańczowego do odpychania skórek. Pozostałe czynności są takie same jak w przypadku manikiuru klasycznego. Manikiur biologiczny nie jest trudny ani skomplikowany, dlatego możesz wykonać go samodzielnie.

Wskazówka: pamiętaj, że paznokcie piłujemy przed namoczeniem, ponieważ trudno byłoby wypiłować rozmiękczone, pozbawione elastyczności paznokcie. Staraj się je piłować w jednym kierunku, by nie szarpać brzegu paznokcia.

Manikiur frezarkowy

Manicure frezarkowy to usunięcie naskórka przy użyciu frezarki. Zalecany jest, gdy skóra wokół paznokci jest zrogowaciała i pożółknięta. Pozostałe czynności są takie same jak w przypadku manikiuru klasycznego.

Manicure japoński

Manikiur japoński, zwany też P.Shine, poprawia kondycję paznokci, nadaje im piękny połysk oraz wzbogaca je w witaminy. Zabieg oparty jest na wmasowaniu odżywczej pasty i pudru w płytkę paznokciową przeznaczonymi do tego celu polerkami. Pasta poprawiająca mikrokrążenie bogata jest w witaminę A+E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Naniesiony puder nadaje płytce różowy odcień. Połysk utrzymuje się do 14 dni, po tym czasie należy wykonać korektę. Dzięki P.Shine paznokcie nie rozdwajają się, przestają się kruszyć oraz nabierają sprężystości.

Tematy: manikiur, manicure, manikiur biologiczny, manikiur frezarkowy, manikiur japoński, manikiur cążkowy

Komentarze