Jak wybrać suszarkę do włosów

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jeśli używasz suszarki codziennie, chcesz, by ułatwiała ci stylizację włosów, a do tego zapewniała im właściwą pielęgnację, powinnaś wiedzieć, jak wybrać tę najlepszą!

Kupując suszarkę, zwróć uwagę na jej praktyczność i sposób, w jaki chroni twoje włosy.
Kupując suszarkę, zwróć uwagę na jej praktyczność i sposób, w jaki chroni twoje włosy.

Dobra suszarka to inwestycja w zdrowie twoich włosów, ale także sposób na zaoszczędzenie czasu i ułatwienie sobie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Poznaj zasady, którymi powinnaś się kierować, wybierając idealną suszarkę do włosów.

Po pierwsze: wygoda

Zastanów się, czy potrzebujesz suszarki na co dzień, do kilkunastominutowego suszenia i układania włosów, czy raczej do wykorzystania raz na jakiś czas, szybkiego podsuszenia włosów albo do zabrania w podróż. Weź również pod uwagę długość swoich włosów - włosy długie będą wymagały dłuższego suszenia, przy krótkich ważniejsza może okazać się stylizacja.

Niewielka suszarka bez trudu zmieści się do każdej torby podróżnej, z kolei zbyt duża i ciężka może sprawiać ci kłopot, jeśli codziennie będziesz musiała ją trzymać wysoko uniesioną i manewrować nią dookoła głowy. Tak niepraktyczne są zwykle suszarki przeznaczone dla profesjonalistów - fryzjerów, ich drugim minusem jest także wyższa cena.

Dlatego dla tych kobiet, które bez suszarki nie mogą się obejść, a jednocześnie chcą aktywnie chronić i pielęgnować włosy, najlepsze będą egzemplarze o średnich wymiarach, sprzedawane w sklepach ze sprzętem AGD i wyposażone dodatkowo w przydatne funkcje.

Wygodę zapewni ci także:

  • Długi przewód zasilający
  • Cicha praca suszarki
  • Logiczne rozmieszczenie przełączników i jasne oznaczenia
  • Poręczny uchwyt
  • Składana rączka

Po drugie: bezpieczeństwo

Suszarka powinna posiadać łatwy do zdjęcia i wyczyszczenia filtr, dzięki któremu sprzęt będzie pracował bez zarzutu, a kratka wentylacyjna musi być odpowiednio zabezpieczona, co uniemożliwi wkręcenie się długich włosów albo dostanie się innych przedmiotów do wlotu powietrza.

Po trzecie: pielęgnacja

Codzienne używanie suszarki może bardzo zniszczyć i osłabić włosy, dlatego tak ważne jest, by skrócić do minimum czas suszenia oraz wykorzystywać specjalne funkcje zapewniające im ochronę, a nawet pielęgnację. Wybieraj suszarkę o jak najwyższej mocy (powyżej 1700 W), bo dzięki temu mniej czasu będziesz potrzebować na całkowite wysuszenie włosów.

Funkcja jonizacji powietrza pozwala na uwalnianie jonów ujemnych, które eliminują problem elektryzowania się włosów, a nawet mogą dodać im blasku.

Sprawdź, czy suszarka ma możliwość regulowania temperatury powietrza i czy jest wyposażona w funkcję chłodnego nawiewu. Chłodne powietrze puszczone na włosy pod koniec suszenia sprawi, że fryzura się utrwali, a włosy pozostaną lśniące.

Po czwarte: akcesoria

Większość suszarek posiada tzw. koncentrator powietrza, który nakierowuje powietrze na wybrane przez ciebie miejsce i wygładza włosy. Koncentrator powinien być wąski, ponieważ tylko wtedy możliwe będzie dokładne skierowanie strumienia pod odpowiednim kątem na każde pasmo, unikniesz też rozdmuchiwania włosów na boki i szkodliwego suszenia ich "pod włos".

Dyfuzor to gadżet dla właścicielek włosów kręconych i tych, które lubią mieć delikatny nieład na głowie albo zależy im na zyskaniu większej objętości fryzury. Specjalna końcówka z wypustkami przyczepiana do suszarki ułatwia suszenie włosów od spodu, pozwala na ich uniesienie u nasady i uformowanie lekkich skrętów.

Ceramiczne elementy i nakładki, w które wyposażone są niektóre nowoczesne suszarki, umożliwiają równomierne rozłożenie ciepła i działają antybakteryjnie, przez co włosy nie są narażone na szkodliwy wpływ zmiennych temperatur i dłużej zachowują zdrowie.

Tematy: suszarka

Komentarze