Jak używać peelingów do ciała

Ocena: 1.86/5 Głosów: 6
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Pierwsze efekty starzenia można dostrzec na skórze. Aby przedłużyć jej młodość i dodać elastyczności, trzeba pobudzić proces odnowy związany z naturalnym złuszczeniem martwego naskórka. Regularnie powtarzany rytuał peelingu całego ciała to gwarancja gładkiej, zdrowej skóry!

Nie nakładaj nigdy peelingu na skaleczoną, podrażnioną lub pokrytą wysypką skórę.
Nie nakładaj nigdy peelingu na skaleczoną, podrażnioną lub pokrytą wysypką skórę.

Nie możemy zatrzymać uciekającego czasu, ale jesteśmy w stanie spowolnić procesy związane ze starzeniem się naszej skóry. Wraz z wiekiem naturalne złuszczanie naskórka i tempo odnawiania się skóry stopniowo maleje, wskutek czego dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych i elastylowych w skórze. W efekcie powstają zmarszczki, nierówności i przebarwienia. Ponadto proces starzenia skóry pogłębia się, gdy nadmiernie się opalamy, źle się odżywiamy, żyjemy w ciągłym stresie, palimy papierosy i spożywamy w nadmiarze kawę i alkohol. Wówczas skóra nie produkuje substancji wiążących wilgoć, uszczelniających nasz naturalny płaszcz lipidowy, co prowadzi do zalegania martwego naskórka. Z pomocą przychodzą nam różne scruby do ciała, które szybko i skutecznie odnawiają, rozjaśniają i wygładzają skórę.

Peeling ciała krok po kroku

Krok 1 - kąpiel

Przed aplikacją peelingu usuń z powierzchni skóry wszystkie zanieczyszczenia i ewentualne pozostałości preparatów pielęgnujących, by skóra była odpowiednio przygotowana na złuszczanie.

Krok 2 - osusz skórę

Aby złuszczanie naskórka była jak najbardziej efektywne, a drobinki peeling miały odpowiednią przyczepność, osusz ciało ręcznikiem.

Krok 3 - peeling

Nałóż peeling na całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem stóp, łokci i kolan. Masuj ciało okrężnymi ruchami przez kilka minut, po czym zmyj skórę.

Krok 4 - nawilżanie

Po złuszczeniu skóra przygotowana jest na maksymalne wchłonięcie substancji odżywczych, dlatego nałóż odpowiedni balsam lub maskę do ciała.

Rodzaje peelingów

Drobinki ścierające zawarte w peelingu decydują o jego rodzaju. Peelingujące żele pod prysznic doskonale sprawdzają się na co dzień. Są to zwyczajne preparaty myjące, wzbogacone o malutkie drobinki ścierne. Ponieważ posiadają delikatne działanie złuszczające, możesz stosować je codziennie. Niestety nie zastąpią peelingu gruboziarnistego, który pozwoli mocno zetrzeć martwy naskórek, poprawić ukrwienie skóry, przyspieszając proces jej regeneracji. Taki peeling wykonaj raz w tygodniu. Może być naturalnego pochodzenia, np. z dodatkiem kawy, mielonych orzechów czy pestek moreli. Do tego rodzaju peelingów należą także peelingi cukrowe lub solne, które nie tylko złuszczą naskórek, ale również znakomicie odżywią i nawilżą twoją skórę, ponieważ zazwyczaj kryształki solne zanurzone są w składnikach natłuszczających, np. w olejach roślinnych. Zaletą peelingów cukrowych i solnych jest możliwość kontroli mocy ścierania. Gdy nałożysz je na mokrą skórę, złuszczą ją delikatniej, ponieważ zarówno cukier, jak i sól rozpuszczają się w wodzie. Natomiast gdy chcesz osiągnąć efekt mocniejszego peelingu, nałóż preparat na suchą skórę.

Dobra rada: jeżeli masz wrażliwą i cienką skórę, bądź ostrożna, ponieważ peeling solny posiada najmocniejszą cząstkę ścierającą, która może podrażnić.

Kolejny rodzaj peelingów to tzw. peelingi kremowe. Ich kremowa konsystencja wzbogacona o oleje, np. olej kokosowy, i witaminy, pozostawia skórę jedwabiście gładką, nawilżoną, ale nie natłuszczoną.

Wskazówka: do wrażliwych partii ciała, takich jak szyja, dekolt czy piersi stosuj peelingi drobnoziarniste przeznaczone do twarzy.

3 zasady stosowania peelingu do ciała

Peeling a depilacja

Co najmniej dobę po depilacji nie wykonuj peelingu ciała, ponieważ twoja skóra z pewnością ulegnie podrażnieniom. Najlepiej wykonaj go tuż przed depilacją, by cebulki włosów były łatwiejsze do usunięcia, lub kilka dni po depilacji, aby zapobiec wrastaniu włosków.

Peeling a podrażniona skóra

Nie nakładaj nigdy peelingu na skaleczoną, podrażnioną lub pokrytą wysypką skórę, ponieważ twoje dolegliwości z pewnością się zaostrzą.

Peeling a ekspozycja na promienie słoneczne

Bez względu na to, czy korzystasz z solarium, czy też spędziłaś kilka godzin na słońcu, ostatnią rzeczą, o jakiej marzy teraz twoja skóra, jest peeling. Tak opalona, niekiedy poparzona skóra, łaknie teraz tylko nawilżenia. Natomiast tuż przed ekspozycją słoneczną warto poddać skórę niezbyt drastycznemu peelingowi, by pozbyć się martwego naskórka i pozwolić skórze na równomierne "złapanie" opalenizny.

Tematy: zmarszczki, peeling, peeling do ciała, peeling gruboziarnisty, peeling drobnoziarnisty

Komentarze