7 rad na piękne paznokcie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zadbane paznokcie dodadzą pewności siebie każdej kobiecie. Poznaj proste, wypróbowane sposoby na zapewnienie paznokciom zdrowego wyglądu i uniknięcie częstych błędów w ich pielęgnacji.

Regularnie wcieraj w dłonie i okolice paznokci krem odżywczy.
Regularnie wcieraj w dłonie i okolice paznokci krem odżywczy.

Zaprzyjaźnij się z kremem do rąk

Miej go zawsze przy sobie, najlepiej zaopatrz się w kilka sztuk: jeden trzymaj w łazience, drugi przy łóżku, a trzeci wrzuć do torebki. Smaruj nim dłonie i wcieraj dookoła paznokci po każdym myciu rąk. Wybierz krem przeznaczony również do pielęgnacji paznokci.

Naucz się wycinać skórki…

… a raczej delikatnie je odsuwać. Wycinanie skórek powoduje, że jeszcze szybciej rosną, poza tym łatwo wtedy o uszkodzenie płytki paznokcia. Zaopatrz się w specjalną łopatkę do odsuwania skórek i płyn zmiękczający - te akcesoria pozwolą ci na właściwą pielęgnację skórek.

Piłuj paznokcie papierowym pilnikiem

Jeśli wciąż masz w domu metalowy pilnik (teraz już rzadkość w sklepach), jak najszybciej go wyrzuć, a zamiast niego kup pilnik papierowy lub szklany. Te metalowe przyczyniają się do rozdwajania paznokci. Zrezygnuj też z cążek i nożyczek. Paznokcie spiłuj prosto, nie naruszając brzegów płytki.

Zaopatrz się w niezbędne kosmetyki

Jeśli regularnie malujesz paznokcie, poszukaj lakierów o dodatkowych właściwościach odżywczych i kup zmywacz bez acetonu. Pożyteczne są też bazy pod lakier, zwłaszcza jeśli lubisz ciemne kolory, które mogą powodować żółknięcie płytek. Konieczna jest także bezbarwna odżywka, która będzie zabezpieczać paznokcie na co dzień i chronić je przed przebarwieniami. Myj ręce kosmetykami bez dodatku mydła, które wysusza i skórę dłoni, i płytki paznokci.

Stosuj kosmetyki naturalne

Twoje paznokcie świetnie odżywi oliwa z oliwek z dodatkiem soku z cytryny, który podziała rozjaśniająco. Taką naturalną kurację przygotowuj sobie przynajmniej raz w tygodniu - mocz paznokcie w oliwnej kąpieli przez około 30 minut.

Chroń dłonie i paznokcie na co dzień

Pamiętaj o zakładaniu gumowych rękawic do zmywania, prania ręcznego czy jakichkolwiek innych prac domowych, podczas których używasz detergentów i wody. Zapomnij o otwieraniu puszek przy użyciu paznokci, o klawiaturę komputera staraj się uderzać opuszkami palców.

Pamiętaj o diecie

To, co zjadasz, ma nieoceniony wpływ także na wygląd i zdrowie twoich paznokci. Postaraj się włączyć do diety przede wszystkim tłuste ryby, orzechy, jogurty, pestki słonecznika. W aptece zapytaj o suplement diety zawierający drożdże albo skrzyp polny.

Jeśli masz wyjątkowo zniszczone paznokcie, obetnij je na krótko, nałóż odpowiednią odżywkę i codziennie uzupełniaj kolejną jej warstwę. Zrezygnuj z malowania paznokci lakierem przez co najmniej 4 tygodnie.

Tematy: paznokcie, manicure

Komentarze