Jak dobrać biustonosz

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Każda kobieta wie, że zadbany biust dodaje pewności siebie i sexapilu, warto jednak pamiętać, że dobrze dobrany stanik ma także ogromne znaczenie dla zdrowia. Czy znasz rozmiar swojego stanika? Czy dobrze dobierasz fason? Oto kilka żelaznych zasad, którymi powinnaś kierować się podczas zakupu biustonosza.

Większość ciężaru piersi powinna spoczywać na obwodzie biustonosza.
Większość ciężaru piersi powinna spoczywać na obwodzie biustonosza.

Najważniejsze w dobrze dobranym staniku jest odpowiednie przytrzymywanie piersi. Nigdy nie kupujmy stanika "na oko", mimo że teoretycznie znamy swój rozmiar. Nawet te same rozmiary często są różne w różnych sklepach, więc nie warto podejmować ryzyka. Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek dotyczących doboru biustonosza.

Zasada nr 1 - określ rozmiar pod biustem i w biuście

Zacznijmy od obwodu pod biustem, ponieważ od niego zależy prawidłowe przytrzymanie biustu. Stanik nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt wąski, gdyż wtedy tamuje przepływ krwi, zaburzając krążenie. Stanik odpowiednio dobrany pod biustem przylega idealnie do skóry i rowka między piersiami. Stań prosto i przyłóż centymetr wokół ciała. Aby uzyskać optymalny rozmiar, mierz ściśle pod biustem, bo centymetr nie rozciąga się a stanik jest elastyczny. Niezależnie od wskazań centymetra musisz kierować się tabelą rozmiarów konkretnej marki. W razie konieczności powinnaś zaniżać lub zawyżać rozmiar, np. gdy pod biustem masz 72 cm, wybierz biustonosz o rozmiarze 70. Aby potwierdzić wybór, załóż stanik w danym rozmiarze. Jeżeli podniesiesz ręce do góry, a stanik pozostanie na swoim miejscu, oznacza to, że prawidłowo wybrałaś. Następnie zmierz obwód w biuście. Przyłóż centymetr w najszerszym miejscu biustu, na tej samej wysokości na plecach i na piersiach, luźno, aby nie spłaszczyć biustu.

Zasada nr 2 - wielkość miseczki

Przejdźmy teraz do rozmiaru miseczki. Rozmiar miseczek wynika z różnicy miedzy obwodami w biuście i pod biustem, np. różnica 12-13 cm to miseczka A, 14-15 to B, 16-18 to C, 18-20 D itd. Materiał miseczki nie powinien się marszczyć ani odstawać. Dobrze dobrany stanik nie może podnosić zbytnio piersi ani też ich spłaszczać, żeby nie "wypływały" górą i dołem. Fiszbina ma wskazywać środek pachy, nie powinna deformować ani uciskać piersi, lecz je otulać.

Zasada nr 3 - przymiarka

Teraz czas na próbę generalną, czyli przymiarkę stanika. Przy zakładaniu biustonosza nachyl się i ułóż wygodnie piersi w miseczkach. Wsuń prawą dłoń w lewą miseczkę, wysuwając pierś spod pachy. Postąp analogicznie z lewą dłonią. Wyprostuj się. Gdy piersi umieszczone są na właściwym miejscu, wówczas nasza figura nabiera kształtów, uwydatnia się talia a sylwetka nabiera właściwych proporcji. Ma to również wpływ na sposób układania się ubrań na naszym ciele.

Zasada nr 4 - regulacja ramiączek

Gdy ustaliłyśmy już rozmiar stanika i miseczek, mamy biustonosz na sobie, pozostaje nam tylko dopasowanie ramiączek. W zależności od potrzeby możemy je skrócić lub wydłużyć. Wyreguluj je tak, aby delikatnie unosiły piersi do góry. Jeżeli zbyt mocno podciągniemy ramiączka, to piersi "wypłyną" nam od spodu, a ramiączka będą się wpijać w ramiona.

Wskazówka: jeżeli jesteś posiadaczką obfitego biustu, powinnaś wybrać stanik z grubszymi ramiączkami. W przeciwnym razie cienkie ramiączka pod wpływem ciężaru będą wpijać się w ramiona i obciążać kręgosłup. Poza tym większość ciężaru piersi powinna spoczywać na obwodzie biustonosza, a piersi powinny być całkiem unieruchomione.

Gdy biustonosz nie pasuje...

Źle dobrany biustonosz sprawia nie tylko ból, lecz przede wszystkim zniekształca nasze piersi, przez co tracą one jędrność. Są też przyczyną bólu kręgosłupa i ramion. Jeżeli okaże się, że twoje piersi "wylewają" się od góry lub są nienaturalnie ze sobą ściśnięte, miseczki się marszczą, tył stanika ucieka ku górze, a fiszbiny odstają od ciała, oznacza to, że twój biustonosz jest niestety źle dobrany i nie powinnaś go nosić. Pamiętaj, że nie ma brzydkich piersi, są tylko źle dobrane staniki, które pogarszają ich stan i wygląd.

Zobacz, jak zrobić ujędrniający masaż piersi:

 

 

Tematy: biustonosz, stanik, biust, pielęgnacja biustu, dobór stanika

Komentarze