Czy i o czym rozmawiać z kochanką męża?

Ocena: 2.05/5 Głosów: 3
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zdradzana kobieta czasami ma ochotę „załatwić“ sprawę wiarołomstwa „między nami kobietami“. Czyli porozmawiać z kochanką męża. O czym i po co?

Problem zdrady jest kwestią do rozwiązania między dwoma dorosłymi partnerami.
Problem zdrady jest kwestią do rozwiązania między dwoma dorosłymi partnerami.

Zdradzona kobieta nie myśli racjonalnie. Jej poczucie własnej wartości ze zwielokrotnioną siłą ciążenia ląduje na samym dnie ciemnej rozpaczy. Świat traci kolory, zaufanie i życiowy optymizm ulatnia się gdzieś bezpowrotnie. Nie może pozbierać myśli, a jej uczucia osyclują między rozpaczą, wściekłością i euforią. Traci zdolność logicznego myślenia i analizowania. Nic dziwnego, że często świta jej w głowie myśl: "Zadzwonię do niej, może to coś zmieni? Może zobaczy, jaka jestem nieszczęśliwa/rozjuszona/spokojna/i da mu spokój?"

Błąd w myśleniu. Może się bowiem tak zdarzyć, że to nie kochanka jest stroną inicjującą, ale twój mąż. Niekoniecznie ma też dobre serce i ulituje się nad nieszczęśliwą zdradzoną. Jeżeli jest odważna - nie przestraszy się twojej wściekłości, a jako osoba mało inteligentna nie doceni twojego spokoju. Po czwarte w końcu, może jest po prostu bardzo szczęśliwa i nie ma ochoty z tego stanu zrezygnować.

Oto sytuacje, w jakich niektóre ze zdradzonych kobiet zadzwoniły do kochanki męża. Jakie odniosły korzyści?

Luiza

"W momencie, gdy dowiedziałam się o zdradzie męża, zadzwoniłam do niej. Usłyszałam drwiący, szyderczy śmiech dwudziestoparolatki, która kazała mi się odczepić, bo to przecież nie moja sprawa". 

Marta

"Znajomość mojego męża i koleżanki z pracy rozwijała się w tempie dość szybkim, więc postanowiłam jeszcze szybciej nie tylko to wyjaśnić, ale też przerwać. Po prostu napisałam do niej, żeby zajęła się własnym życiem, a nie pakowała się do czyjegoś. Musiałam to zrobić dwa razy, bo pierwszy nie poskutkował. Chyba w końcu odpuściła. On dowiedział się, że do niej piszę i była niezła burza w domu, ale potem przedstawiłam mu wszystkie moje argumenty i chyba spadł z obłoków na ziemię".

Kasia

"Zadzwoniłam, zaprzeczyła. Po miesiącu napisała mi sms, że jest dla niego najważniejsza! Załamałam się!"

Wnioski:

Właściwie tylko Marta odniosła realną korzyść ze swojej interwencji. A to przede wszystkim dlatego, że zadziałała, zanim romans się zaczął. Piątka za czujność! Zwykle zdradzane kobiety dowiadują się o tym jako ostatnie. Poza tym w pierwszej fazie romansu obie strony mają sporo przemyśleń, wahań i wątpliwości. Zanim nie pójdą ze sobą po raz pierwszy do łóżka i nie odkryją, że "na taką miłość czekali całe życie" - sytuację da się uratować. Psychologowie ostrzegają, że seks (zwłaszcza udany) jest mocnym spoiwem romansu.

Luiza w czasie rozmowy z kochanką męża dała się ranić i obrazić, a Kasia - przeżyła kompletnie załamanie nerwowe, bo przez miesiąc żyła w złudnej nadziei, że romans nie jest prawdą. Niestety, jeżeli mamy do czynienia ze zdradą, solidarność jajników (która i tak w przyrodzie występuje w minimalnych ilościach) zamienia się w bezpardonową walkę o samca między dwiema samicami. Nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Poza tym, warto się zastanowić, czy kochanka jest w tym układzie warta uwagi?

To przecież problem do rozwiązania między dwoma dorosłymi partnerami. Dzwonienie do kochanki jest dowodem na twoją bezradność i brak odwagi na rozmowę z tym, kto cię skrzywdził. Podnosząc telefon i wystukując numer, zastanów się, co i od kogo jesteś gotowa usłyszeć. Czy opłaca ci się poświęcać tę pozostałą jeszcze w tobie odrobinkę poczucia własnej wartości, by usłyszeć w słuchawce: "On jest z tobą nieszczęśliwy od 10 lat" albo "Powiedział mi, że nigdy nie miał tak kosmicznego seksu". 

W czasie zdrady i tuż po niej najbardziej warto chronić siebie i swoją godność. Zamiast szukać telefonu do kochanki męża, zadaj mu najprostsze pytanie: "Kiedy się wyprowadzasz?" Podobno najlepszą karą dla wiarołomnego męża jest pozostawienie go w ramionach kochanki.

Tematy: zdrada, kochanka

Komentarze