9 darmowych aplikacji na Androida, które ułatwią życie każdej mamie

Ocena: 2.95/5 Głosów: 3
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ułatwią powrót do formy po urodzeniu dziecka, realizację marzeń i relaks. Podpowiedzą jak najtaniej i najszybciej poruszać się po mieście oraz zabezpieczyć smartfona przed kilkulatkiem. Podadzą prognozę pogody, która się sprawdza i pomogą ci skończyć to, co zaczęłaś.

Aplikacja liveWants przyda się szczególnie mamom, które trochę zapomniały o sobie. Fot. play.google.com
Aplikacja liveWants przyda się szczególnie mamom, które trochę zapomniały o sobie.
Szukaliśmy aplikacji, które sprawią, że życie młodej mamy stanie się prostsze. Oto zwycięzcy.

Noom Weight Loss Coach - aplikacja dla mam, które chcą starcić na wadze

Świetna aplikacja, która pomoże zrzucić kilka kilogramów i zyskać lepszą formę. Jej twórcom udała się trudna sztuka - stworzyli aplikację, która ma mnóstwo pożytecznych funkcji i jest dość złożona, a jednocześnie bardzo łatwa w obsłudze. Ma cały system przypomnień i podpowiedzi, dzięki którym posługujemy się nią bez problemu. Przypomina np. o tym, że trzeba zjeść posiłek, czy wykonać zadanie. Na dzisiaj np. zaplanowano "czyszczenie lodówki" czyli zastąpienie jednego "czerwonego" produktu "zielonym". Żywność w tej diecie ( dieta wolumetryczna) jest bowiem podzielona na trzy grupy: produkty czerwone (w tej grupie jest najwięcej produktów wysokokalorycznych i tych o wysokim IG), zielone i żółte. Jedząc posiłek nie tylko mamy uważać na kalorie, ale także dbać o odpowiednie proporcje między poszcególnymi grupami. Aplikacja monitoruje też aktywność fizyczną. Najłatwiej włączyć odpowiedni licznik tuż przed rozpoczęciem ćwiczeń. Jest też pedometr, który liczy nasze kroki i stracone, dzięki spacerom, kalorie.

Co istotne - aplikacja bardziej przypomina empatycznego i wspierającego coacha, niż bezwzględnego trenera. Chwali nawet za przeczytanie artykułu o zdrowym odżywainiu. Docenia chwilę gry w badmintona i informuje nas, że właśnie udało nam się spalić 5 kalorii czyli tyle, ile ma truskawka. Wszystko nagradza punktami, które pozwalają nam zdobyć kolejny poziom i lepiej poczuć bliskość celu. Odchudzanie z nią nie jest katorgą.

noom

Fot. play.google.com

Pocket - aplikacja dla mam, które nie mają chwili spokoju

Zacząć coś (czytanie artykułu, obieranie ziemniaków, branie prysznica itd.) i dokończyć bez robienia przerw, to w przypadku świeżo upieczonej mamy zwykle nierealne. Dlatego właśnie warto mieć "kieszonkę", w którą można włożyć np. czytany w sieci tekst albo wideo. Potem możemy do tego wrócić. Co ważne, jeśli pobierzesz odpowiedni program na PC'ta albo Maca, będziesz mogła skończyć na komputerze, to co zaczęłaś na smartfonie czy tablecie. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta.

pocket

 

Fot. play.google.com

Złap taxi - aplikacja, która pomaga zamówić tanią taksówkę

Kiedy trzeba szybko zamówić taksówkę, zwłaszcza w obcym mieście, ta aplikacja nie ma sobie równych. Wyświetla listę dostępnych korporacji i cenę jaką zapłacimy za kilometr. Jeśli dodatkowo podasz adres na jaki kierowca ma cię zawieźć, poznasz całkowity koszt podróży. Od razu możesz wybrać numer korporacji a w niektórych przypadkach także złożyć zamówienie przez internet. Niestety czasem zdarzają się niewielkie róznice między ceną za kilometr, którą wyświetla aplikacja i tą, którą zobaczymy w taksówce.

zlap taxi

Fot. play.google.com

Czytaj dalej na drugiej stronie: 9 darmowych aplikacji na Androida, które ułatwią życie każdej mamie

Tematy: smartfon, aplikacje dla mam, Android

Komentarze