10 superaplikacji dla mam (także przyszłych)

Ocena: 2.38/5 Głosów: 5
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chcesz zajść w ciążę? Zobaczyć, jak rozwija się dziecko? Szybko znaleźć czynną aptekę w okolicy? A może zrzucić kilogramy po porodzie czy w wygodny sposób wypożyczyć książkę dla siebie lub dziecka? Zainstaluj tę 10-tkę w swoim telefonie.

Zobaczmy, co dzieje się u mojego dziecka. Fot. Shutterstock.com
Zobaczmy, co dzieje się u mojego dziecka.

1. OvuView - dziennik cyklu miesiączkowego

Starasz się zajść w ciążę? A może jesteś już mamą i nie planujesz kolejnego dziecka, a stawiasz tylko na naturalne metody antykoncepcji? Albo dostałaś zalecenie od ginekologa, by obserwować swój cykl? W każdej z tych sytuacji Ovuvue ci się przyda. Nie zniechęcaj się tym, że na początku aplikacja wydaje się dość skomplikowana. Warto poświęcić chwilę, przeczytać samouczki i pobawić się w trybie demo, żeby poznać jej możliwości.

Dni płodne, niepłodne oraz najlepszy czas na staranie się o dziecko wyznacza na podstawie pomiarów temperatury, informacji o śluzie szyjki macicy oraz położeniu szyjki. Poza tymi informacjami, możesz wpisywać wszelkie szczegóły dotyczące miesiączki (długość, obfitość, samopoczucie itp.), daty, kiedy uprawiałaś seks, miałaś gorszy nastrój, obolałe piersi i wiele innych. Aplikacja ułatwia uważną obserwację swojego organizmu, a zapiski stanowią świetny materiał do analizy dla ginekologa.

System: Android

Ovuvue   ovuvue2   ovuvue3 

 

2. Kalendarz ciąży - Co u Ciebie Maleństwo?

A kiedy już zajdziesz w ciążę, dzięki naszej aplikacji (niedawno przeszła mały lifting :) będziesz mogła śledzić, co dzieje się w twoim organizmie w kolejnych tygodniach, zobaczyć, jak rozwija się dziecko i posłuchać rad ekspertów. Otrzymasz wskazówki dietetyczne i zdrowotne, dowiesz się, jak radzić sobie z ciążowymi dolegliwościami i jak przygotować się do porodu. Znajdziesz tu też informacje o badaniach i szczepieniach, które warto zrobić. Dostępna jest wersja polska i angielska

System: iOS

mamazone.pl  nasza app  aplikacja mamazone

3. ExpectingBaby - ciążowy pamiętnik

Ta aplikacja jest bardzo prosta i przyjazna w obsłudze. Dostarcza krótkich informacji i rad na każdy tydzień ciąży, prowokuje do zapisywania wspomnień i refleksji (są pytania pomocnicze :)) oraz dodawania zdjęć. Dzięki niej bardzo łatwo stworzyć prosty pamiętnik ciąży. Przyda się także licznik skurczy oraz możliwość wysłania automatycznej wiadomości o narodzinach dziecka SMS-em i mailem lub opublikowania jej na Facebooku (ze zdjęciem i podstawowymi informacjami o noworodku).

System: Android i iOS

EcpectingBaby   Expecting2   Expecting3

 

4. Pyszne.pl - nie tylko na ciążowe zachcianki

"Robiąc zakupy w supermarkecie, poczułam, że muszę zjeść śledzia. Od razu! Więc kupiłam słoik, jednorazowe sztućce i zjadłam śledzie w samochodzie na parkingu pod sklepem.". "Kiedyś o północy miałam taką ochotę na hot doga, że mój narzeczony jechał po niego na stację beznyznową.".

Taaak..., chyba każdy zna te opowieści o zachciankach ciążowych. Dlatego właśnie aplikacja Pyszne.pl na pewno podbije serca wielu przyszłych mam. Określ swoją lokalizację, a wyświetli ci listę restauracji, w których można zamówić jedzenie na telefon. Na ekranie pojawią się podstawowe informacje np. godziny otwarcia, minimalna wartość zamówienia, ocena internautów i sposób płatności. Znajdziesz tu również lokale dla nocnych łasuchów (najczęściej są to pizzerie). Po wyborze restauracji możesz błyskawicznie i w prosty sposób zamówić potrawę i za nią zapłacić.

System: Android

Pyszne   Pyszne2   Pyszne3

Czytaj dalej na następnej stronie: 10 superaplikacji dla mam (także przyszłych)


 

Tematy: smartfon, aplikacje na iPhone, aplikacje dla mam, aplikacje na Androida

Komentarze