Wymarzony pokój dziecięcy

Ocena: 4.35/5 Głosów: 5
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

7 rzeczy, obok których żaden maluch nie przejdzie obojętnie

Taka huśtawka zajmuje mało miejsca, można się w niej ukryć, a nawet na nią wspiąć. Czego można chcieć więcej? Fot. www.lasiesta.com
Taka huśtawka zajmuje mało miejsca, można się w niej ukryć, a nawet na nią wspiąć. Czego można chcieć więcej?

 

Oczywiście żeby zmieścić wszystkie wymarzone elementy, dziecięcy pokój musiałby mieć wielkość sali gimnastycznej. Możesz być jednak pewna, że nawet jedna czy dwie rzeczy wystarczą, by malec zachwycił się swoim królestwem. Warto o nich pamiętać już na etapie projektowania pokoju, bo niektórych mebli nie da się potem łatwo dostawić.

 

1. Łóżko piętrowe

A w zasadzie "łóżko, do którego trzeba się wspiąć". Dzieciakom często wszystko jedno, czy dostaną klasyczny model "jedno łóżko na drugim", czy też będzie to podwieszone miejsce do spania albo antresola. Byle było wysoko. Warto spełnić to dziecięce marzenie i zafundować taki mebel. Tym bardziej, że pozwala zaoszczędzić powierzchnię, a często też uczynić przestrzeń bardziej atrakcyjną. Zwłaszcza jeśli mowa o takiej designerskiej perełce jak Bunky Bunk Bed autorstwa projektanta Marca Newsona.

Bunky Bunk Bed

Dodatkową zaletę jest mozliwość ustawiania łóżek na dwa sposoby: obok siebie (to dobre jeśli dzieci są jeszcze zbyt małe na wspinaczkę) lub jedno na drugim.

 

 

Bunky

 

Fot. Tom Vack/ marc-newson.com

A co jeśli w domu jest trójka dzieci? Rozwiązaniem mogą być łóżka, które powiesiła w pokoju swoich trzech synów blogerka o pseudonimie The Bumper Crop. Chłopcy wchodzą do nich po stołeczku, drabinie i linie.

Wiszące łóżko

Fot. thebumpercrop.wordpress.com

Trzyosobowe łóżko piętrowe wymyślił także projektant Alexandre de Betak. Ten inspirowany jaskinią mebel stanął w jego domu na Majorce.

Łóżka z jaskini

 Fot. z blog.bureaubetak.com

Czytaj dalej na następnej stronie: Wymarzony pokój dziecięcy

Tematy: pokój dziecięcy, pokój dla dziecka, meble

Komentarze