Wielka inspiracja dla małych Geniuszy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wieść o tym, że wkrótce na świecie pojawi się mały człowiek zawsze wiąże się z wielkimi emocjami i nadziejami. Przyszli rodzice rozpoczynają prawdziwą „kampanię przygotowawczą”.

Jednym z istotnych etapów tej kampanii jest urządzenie pokoju dziecięcego. Większość rodziców skupia się na rzeczach najistotniejszych dla niemowlęcia, czyli łóżeczku, przewijaku i wygodnym fotelu do karmienia.  W miarę jak dziecko rośnie pojawiają się kolejne elementy wyposażenia. Tymczasem, jeśli mamy możliwość urządzić dziecku pokój tylko dla niego, warto pomyśleć, żeby rósł on razem z nim. Za kilka miesięcy nasz niemowlak zmieni się w bobasa, który zechce na czworakach poznawać świat, a za chwilę stanie się rozbieganym i ciekawym każdego zakamarka odkrywcą. Warto zatem pomyśleć, żeby pokój dziecka stymulował jego rozwój. Ważne, żeby otaczały go kształty i kolory, które wspierają rozwój psychomotoryczny, pobudzają zmysły oraz wyobraźnię dzieci.

Warto, aby w pokoju malucha pojawiły się nie tylko kolorowe ściany i mebelki. Dobrze jest wykorzystać ściany i sufit do zamontowania elementów przestrzennych o różnych kształtach. Małe  dziecko bardzo dużo czasu spędza bawiąc się na podłodze, dlatego ważne jest, by była to powierzchnia, którą łatwo utrzymać w czystości. Najbardziej higieniczne są podłogi drewniane i panele - nie stanowią siedliska kurzu i bakterii, jak popularne wykładziny.

Właśnie z myślą o pokoikach dziecięcych i rozwoju dziecka powstała listwa przypodłogowa Smart Bambi wchodząca w skład oferty handlowej firmy Profile VOX. Tak, jak inne listwy służy do estetycznego wykończenia podłogi. Pod wieloma względami to jednak bardzo wyjątkowa listwa. Smart Bambi powstała z myślą o rozwoju, bezpieczeństwie i potrzebach dzieci. Jej produkcję poprzedziły wielomiesięczne testy i badania. Część testów przeprowadzano w przedszkolach, np.  dano dzieciom do zabawy różnokolorowe klocki wykonane z tworzywa i obserwowano, które kolory wybierają najczęściej i którymi najchętniej się bawią. W ten sposób powstała gama kolorystyczna Smart Bambi. Również nadruki na listwach - literki, cyferki, kwiatki, słoneczka, motyle, rybki i inne… zostały zainspirowane rysunkami dzieci.

Na potrzeby nowej listwy stworzono specjalną recepturę komponentów tworzywa,  gwarantującą wyjątkową trwałość i idealne dopasowanie elementów systemu. Dzięki nowoczesnej technologii materiał użyty do produkcji listwy nie zawiera szkodliwego ołowiu i nie wywołuje alergii.

Pastelowa gama kolorystyczna listew i wykończeń  pozwala na dopasowanie listew do najbardziej popularnych kolorów ścian i charakteru dziecięcego pokoju. Różne kolory i dekory listew oraz wykończeń można dowolnie ze sobą zestawiać , np. łączyć listwę z cyferkami z listwą "literkową" lub wykorzystać wykończenia w innym kolorze, pamiętając o tym, że wykończenia są bez zadruku i można je wykorzystać do obu typów listew. Granicą jest nasza wyobraźnia.

Smart Bambi pozwala na wykończenie podłogi  i ukrycie szczelin dylatacyjnych. Wyjątkowo pojemna komora na kable pozwala na ukrycie przewodów elektrycznych przed niesfornymi małymi rączkami. Listwa jest łatwa w montażu a jej elastyczne krawędzie idealnie dopasowują się do ściany. Materiał
z którego wykonana jest listwa odporny jest na działanie wilgoci i bakterii, dzięki temu rodzicom łatwiej utrzymać czystość w pokoju dziecięcym.

Listwa przypodłogowa dla rodziców jest detalem, który pozwala estetycznie wykończyć podłogę, ale patrząc z perspektywy dziecka, ten detal w pierwszych latach życia najczęściej znajduje się  w zasięgu  jego wzroku. Dlatego warto wykorzystać możliwość jaką oferuje Firma Profile VOX dotyczącą listew przypodłogowych Smart Bambi.  Zwłaszcza, jeśli koszt wykończenia w ten sposób standardowego pokoju dziecięcego równa się mniej więcej cenie dużego opakowania pieluch. To niewielka inwestycja, która przez kilka lat będzie zdobić pokój, uczyć i bawić Twój największy skarb - Dziecko.

 

Tematy: pokój dziecięcy, pokój dla dziecka, urządzanie pokoju dla dziecka

Komentarze