Dom bezpieczny dla dziecka

Ocena: 4.98/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nawet we własnym dobrze znanym mieszkaniu małe dziecko może być narażone na przykre niespodzianki. Producenci oferują jednak wiele ciekawych akcesoriów, które zminimalizują potencjalne zagrożenia.

W domu nieprzystosowanym do obecności dzieci łatwo o groźne wypadki!
W domu nieprzystosowanym do obecności dzieci łatwo o groźne wypadki!

Zabezpieczenie ostrych narożników

Miękkie nakładki z tworzywa sztucznego są dobrym zabezpieczeniem przed urazami. Można je mocować na narożnikach szafek, stołów i półek. Dobrze amortyzują siłę uderzenia.

 

bezpieczny dom, nakladki

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Zabezpieczenie przed poślizgnięciem się

Taśma zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na schodach. Można ja przycinać na potrzebną długość.

 

bezpieczny dom, tasma

(źródło: ikea.com.pl)

 

Plastikowe zaślepki do kontaktów elektrycznych

Chronią przed porażeniem prądem. Zmniejszają ryzyko, że dziecko włoży palec lub jakiś przedmiot w gniazdko elektryczne. Lepiej kupić model, który pasuje do gniazdek elektrycznych z uziemieniem i bez.

 

bezpieczny dom, zaslepki

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Zaślepki do żaluzji

Są to dwa małe pudełeczka, w których można ukryć zbyt długie sznurki żaluzji lub firan. Niezabezpieczone sznurki stanowią potencjalne niebezpieczeństwo - dziecko może się w nie zaplątać.

 

Blokada drzwi

Chroni palce dziecka przed przytrzaśnięciem. Zakłada się ją na skrzydle drzwi, powyżej zasięgu rąk dziecka. Jej specjalna konstrukcja amortyzuje siłę uderzenia. Gdy chcemy zamknąć drzwi, zdejmujemy blokadę i wieszamy ją na klamce. Blokadę można montować na różnej wysokości również na górnej krawędzi drzwi.

Blokada drzwi może być dwustronna. Umożliwia zablokowanie drzwi w dowolnej pozycji. Nie jest na stałe zamocowana do podłogi. Działa na każdym rodzaju podłoża - wykładzinie dywanowej, panelach, płytkach ceramicznych. Osoba dorosła może zamknąć drzwi naciskając stopą jedną ze stron blokady.

 

bezpieczny dom, blokada do drzwi

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Zabezpieczenie gałek drzwi

Dla dorosłych łatwe do złapania, ściśnięcia i przekręcenia, ale zbyt skomplikowane dla małych rączek. Zapobiegają wchodzeniu dzieci np. do piwnicy, pralni, garażu lub  łazienki.  Pasują do większości standartowych gałek do drzwi.

 

Blokady szuflad i szafek

Uniemożliwiają dziecku otworzenie szuflady lub drzwiczek szafki.

 

bezpieczny dom, blokada szafek

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Blokada magnetyczna

Jej montaż nie wymaga wiercenia otworów - przykleja się ją za pomocą specjalnej dwustronnej taśmy. Blokadę zwalnia się  po przyłożeniu specjalnego magnetycznego klucza.

 

Blokada - przyssawka

Wielofunkcyjna przyssawka przystosowana do powierzchni laminowanych, szklanych, metalowych i z lakierowanego drewna.

 

Blokada szafek kuchennych

Wykonana z mocnego, trwałego plastiku blokada przeznaczona do drzwiczek z uchwytami o grubości maks. 2,5 cm. Łatwa w montażu - wystarczy założyć ją na uchwytach drzwiczek i zacisnąć.

 

Osłona płyty kuchennej

Zabezpiecza przed gorącymi naczyniami. Dzięki regulowanej szerokości osłona pasuje do każdego rodzaju kuchenki. Jest montowana na specjalnej taśmie klejącej odpornej na wysoką temperaturę. Łatwo ją demontować przy czyszczeniu kuchenki.Kiedy nie będzie już potrzebna, wystarczy odkleić wszystkie elementy, a ewentualne pozostałości kleju wyczyścić alkoholem.

 

bezpieczny dom, oslona na kuchenke

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Zabezpieczenie piekarnika

Zamknięcie odporne na działanie wysokiej temperatury. Uniemożliwia dziecku otworzenie drzwiczek piekarnika lub kuchenki mikrofalowej.

 

Barierka chroniąca przed upadkiem z łóżka

Mocuje się ją pod materacem. Wykonana jest z lekkiej stali i pokryta nylonową siateczką. Górna część została zabezpieczona miękką wyściółką. Przeznaczona dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 5 lat.

 

Blokada okna

Uniemożliwia dziecku zbyt szerokie otwarcie okna. Pasuje do wszystkich typów okien. Łatwa w montażu.

 

Barierki zabezpieczające schody

Bramka zabezpieczająca przejścia i schody szerokości 72,5 - 79,3 cm. Dodając rozszerzenia można zabezpieczyć prześwity do 120 cm.

 

bezpieczny dom, barierki

(źródło: bezpiecznyurwis.pl)

 

Bramka przenośna

Zastosowany mechanizm szybkiego mocowania rozporowego umożliwia szybkie zamontowanie bramki.

 

Bezpieczna kąpiel

Składane krzesełko do kąpieli małego dziecka w wannie. Otwierana poręcz zabezpieczająca ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka.

Mata antypoślizgowa stosowana zarówno w wannie, jak i kabinie prysznicowej. Po zakończonej kąpieli odkleja się ją i suszy.

 

 

 

 

Komentarze