Werandowanie niemowlaka

Ocena: 2.88/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa, aby wyjść na spacer lub pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca, możesz zastosować werandowanie. Co ten termin oznacza i jak tę czynność przeprowadzić?

Werandowanie to dobre ćwiczenie przed pierwszym spacerem
Werandowanie to dobre ćwiczenie przed pierwszym spacerem

Werandowaniem nazywamy pobyt dziecka na świeżym powietrzu bez wychodzenia na spacer. Może to być przebywanie dziecka na balkonie lub przy szeroko otwartym oknie.

Zamiast spaceru

Werandowanie można stosować przed pierwszym wyjściem noworodka na spacer lub przy niesprzyjającej pogodzie, dużym mrozie lub deszczu. Werandowanie nie jest konieczne, ale szczególnie przy pierwszym dziecku może być pomocne w ocenie jak ubrać dziecko i jak oswoić je ze świeżym powietrzem. Przydaje się także wówczas, gdy nie ma możliwości wyjścia z dzieckiem na spacer (np. matka jest zbyt osłabiona po porodzie itp.).

Jak ubierać?

Trzeba pamiętać, że przy werandowaniu ubieramy dziecko tak, jak na spacer, tj. odpowiednio do temperatury na zewnątrz. Należy kontrolować ciepłotę ciała dziecka poprzez kładzenie ciepłej (nie wyziębionej!) ręki na karku dziecka. W trakcie werandowania wkładamy dziecko do wózka, czyli robimy wszystko tak, jak gdybyśmy wybierali się na spacer. Werandowanie powinno być okazją do przygotowania dziecka i rodziców do spacerów, przemyślenia, co może się przydać, jak sobie poradzić z ubieraniem dziecka, wkładaniem go do wózka itp.

Jak ubierać noworodka? Mówi neonatolog:

Czytaj też: Jak ubierać dzieci?

Tematy: werandowanie, ubieranie noworodka, ubieranie niemowlaka, spacer z dzieckiem

Komentarze