Jaka woda do mleka modyfikowanego?

Ocena: 3.39/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Aby mieszanka była rzeczywiście najlepsza dla dziecka, powinna zostać przygotowana na odpowiedniej wodzie. Która woda jest najzdrowsza dla niemowlaka?

Mineralna, oligoceńska czy z kranu? Która woda najlepiej nadaje się do przyrządzenia mieszanki mleka modyfikowanego?
Mineralna, oligoceńska czy z kranu? Która woda najlepiej nadaje się do przyrządzenia mieszanki mleka modyfikowanego?

Czysta woda zdrowia doda! To powiedzenie znane od lat wcale nie jest tylko pustym sloganem. Ciało człowieka w znacznym procencie składa się z wody - woda to podstawowy składnik komórek.  Jednak w kontekście najmłodszych nie wystarczy, żeby woda była czysta. Musi mieć jeszcze odpowiedni skład. Jaką wodę wybrać do przygotowania mleka dla niemowlaka?

 

Zdrowa źródlana

Rzeczywiście, woda źródlana doskonale nadaje się dla malca, ale pod warunkiem, że jest niskozmineralizowana (z zawartością minerałów poniżej 500 mg/l) i posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka. Wody o wysokiej zawartości minerałów lepiej zostawić nam, starszym, bo maluchom mogą tylko obciążyć nerki i wątrobę.

Pediatrzy radzą, by przez pierwszy rok nawet butelkowaną wodę przegotowywać.

 

Oligoceńska

Do przygotowania mleka dla malucha możesz użyć także wody oligoceńskiej, która jest popularna przede wszystkim w Warszawie. Czerpie się ją ze specjalnie oznaczonych studni głębinowych. Pamiętaj jednak, by zawsze sprawdzić, czy dane ujście uzyskało pozytywną opinię miejscowego sanepidu. Taką wodę możesz przechowywać 24 godziny w lodówce, koniecznie w czystych, najlepiej szklanych butelkach.

 

Kranówka tak, ale pod warunkiem

Najlepsza dla maluszka jest butelkowana woda. Jeśli jednak chcesz, możesz podać maluchowi wodę z kranu, ale koniecznie wcześniej przefiltrowaną i gotowaną 5 min. Wtedy dopiero możesz mieć pewność, że nie znalazły się w niej żadne trujące związki (pochodzące np. z ołowianych rur).

Tematy: karmienie, karmienie butelką, mleko modyfikowane, mieszanki dla niemowląt

Komentarze