Książeczki, których nie da się po prostu przeczytać

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wychodzą z siebie, są nieźle zakręcone, rzucają cień i poruszają się. Przedstawiamy magiczne pozycje dla dzieci, które zachwycą również ciebie.

Dzieciaki lubią odkrywać książki na różne sposoby. Fot. Shutterstock
Dzieciaki lubią odkrywać książki na różne sposoby.

Dzieciaki kochają poznawać literaturę wszystkimi zmysłami. Lubią odkrywać książki na różne sposoby - dotykać, przesuwać, potrząsać, oglądać z różnej strony. Dlatego wybrałyśmy pozycje, które do takiej aktywności zachęcają. Wiele z nich, dzięki temu, że można je odkrywać na wielu poziomach, jest świetnym rozwiązaniem jako lektura dla dzieci w różnym wieku. Bonus: sama też będziesz zachwycona.

Hervé Tullet "The Game of Sculpture"

To jedyna w swoim rodzaju książka-rzeźba, dzięki której dziecko może stworzyć swoje własne dzieło sztuki. Najpierw wyciskamy z książeczki część elementów, dzięki czemu powstają w niej przeróżne dziurki i szczeliny. By stworzyć rzeźbę, można w te otwory włożyć wyciśnięte wcześniej kawałki lub jako elementów rzeźby użyć kredek, kolorowych kartek, a nawet pomalowanej rolki od papieru. Książka gwarantuje świetną, niekończącą się zabawę dla całej rodziny. Dobry pomysł na prezent.

 Game of sculpture

Game of sculpture 2

Fot. Delimama

Laura Ljungkvist "Follow the Line"

Niezwykła książeczka, stworzona za pomocą jednej dłuuugiej linii. Dziecko przykłada palec do linii i... wyrausza w wielką podróż z miasta na wieś, z nieba do oceanu, od rana do nocy. Po drodze napotyka różne pytania i zadania, które wymagają od niego obserwacji, myślenia i liczenia, np. znaków drogowych albo leśnych zwierząt. Za pomocą magicznej linii autorka stworzyła też trzy inne książeczki: "Follow the Line Through the House", "Follow the Line Around the World", "Follow the Line to School". Uwaga, książka w języku angielskim - ale wystarczy jego podstawowa znajomość albo trochę fantazji.

Follow the line

Follow the line2

Fot. z www.followtheline.com

Czytaj dalej na drugiej stronie: Książeczki, których nie da się po prostu przeczytać

 

Tematy: książeczki dla dzieci, książki dla dzieci, książki trójwymiarowe

Komentarze