Sport po porodzie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Po porodzie chcesz jak najszybciej powrócić do dawnego stylu życia i odzyskać formę? Sprawdź, jak powinnaś zaplanować ćwiczenia!

Kiedy tylko poczujesz, że nabrałaś sił po porodzie, zacznij lekkie ćwiczenia.
Kiedy tylko poczujesz, że nabrałaś sił po porodzie, zacznij lekkie ćwiczenia.

Teoretycznie już kilka dni po porodzie możesz zacząć wykonywać nieobciążające ćwiczenia, ale… najprawdopodobniej nie będziesz miała na to ochoty. Twoje ciało jest jeszcze obolałe, krocze nie zagoiło się, do tego krwawisz. Spokojnie, to normalne. Organizm potrzebuje czasu na regenerację. Kiedy tylko poczujesz, że nabrałaś sił, przystąp do działania.

Ćwiczenia mięśni Kegla

Wiele kobiet zaczyna ćwiczyć i wzmacniać mięśnie Kegla jeszcze w ciąży, aby lepiej przygotować się do porodu i ułatwić sobie późniejszy powrót do formy. Po porodzie nie zaprzestawaj tych ćwiczeń - napinaj mięśnie tak, jakbyś chciała wstrzymać mocz, rób to w seriach (po 20 ćwiczeń 4-5 razy w ciągu dnia). Wzmocnienie mięśni Kegla przyda ci się, zwłaszcza jeśli rodziłaś naturalnie.

Ćwiczenia mięśni brzucha

Rozpocznij je po upływie 3 tygodni po porodzie. Uważaj, by nie były zbyt wyczerpujące - możesz robić codziennie brzuszki albo nożyce.

Pływanie

Kiedy minie czas połogu (6 tygodni), zapisz się na basen. Pływanie angażuje do pracy wiele grup mięśni i świetnie kształtuje sylwetkę. Pamiętaj, by przed pierwszą wizytą na basenie upewnić się, że twoje krocze lub rana po cesarskim cięciu całkowicie się zagoiły.

Spacerowanie

Regularne spacery, tak w czasie ciąży, jak i po porodzie, to idealna metoda na zachowanie ładnej sylwetki. Po sześciu tygodniach od urodzenia dziecka częste chodzenie na krótkie, półgodzinne spacery przyczyni się do szybszego spalania kalorii, usprawni przemianę materii, a jednocześnie nie obciąży za bardzo twojego organizmu.

Pilates z dzieckiem

Poszukaj w swojej okolicy klubu fitness, w którym organizowane są zajęcia dla kobiet z niemowlakami - ćwiczenia w stylu pilates połączone z nauką masażu dziecka to świetny pomysł na wspólną zabawę i rozwój fizyczny - zarówno twój, jak i malucha.

Tematy: sport po porodzie, figura po porodzie

Komentarze