Jak odzyskać płaski brzuch po porodzie

Ocena: 4/5 Głosów: 19
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Tuż po porodzie możesz być zaskoczona – twój brzuch wciąż wygląda jak w szóstym miesiącu ciąży! Jak się go pozbyć?

Twój brzuch po ciąży potrzebuje czasu na regenerację.
Twój brzuch po ciąży potrzebuje czasu na regenerację.

Oprócz zaokrąglonego brzucha zauważysz pewnie ciemną linię nadal rysującą się poniżej pępka oraz siateczkę rozstępów - pamiątkę po rozciąganiu skóry. To całkiem normalne, twój brzuch potrzebuje czasu na regenerację, od teraz będzie stopniowo wracał do formy sprzed ciąży.

Ile czasu minie, zanim mój brzuch będzie wyglądał jak kiedyś?

Słyszałaś historie o kobietach, których brzuchy od razu po porodzie stawały się płaskie i jędrne? To się zdarza, ale naprawdę bardzo rzadko. Z reguły muszą minąć miesiące, zanim ciało wróci do dawnej formy, u niektórych kobiet pamiątka po ciąży w postaci lekko zaokrąglonego brzuszka zostaje na zawsze.

Po około 4 tygodniach macica pod wpływem skurczy powróci do dawnego rozmiaru, a twoje ciało cały czas będzie pozbywać się nadmiaru płynów - spodziewaj się częstego oddawania moczu, pocenia się i upławów. Dzięki temu po około 6 tygodniach połogu dostrzeżesz różnicę w wyglądzie swojego brzucha. Efekt będzie lepszy, jeśli postanowisz karmić piersią i dodatkowo ćwiczyć.

Bądź cierpliwa, twój brzuch rozciągał się przez całe 9 miesięcy, nic dziwnego, że mniej więcej tyle samo czasu potrzebuje na ponowne skurczenie się. Będziesz miała większe szanse na uzyskanie płaskiego brzucha, jeśli:

Jakie ćwiczenia możesz wykonywać w połogu, by pozbyć się bólu pleców? Radzi ortopeda:

 

 

Co zrobić, żeby schudnąć szybciej?

  • karm piersią - nie dość, że macica szybciej będzie się kurczyć, to jeszcze twój organizm będzie spalał więcej kalorii, by produkować mleko,
  • ćwicz, zapisz się na jogę, basen lub aerobik (najpierw upewnij się, że twoje ciało jest już gotowe do podjęcia takiego wysiłku),
  • licz kalorie, ale dopiero po upływie 6 tygodni połogu, jeśli zaczniesz się odchudzać wcześniej, możesz mieć problemy z produkcją mleka i czuć się zmęczona; nie schodź poniżej 1800 kalorii na dobę i postaraj się nie zrzucać więcej niż pół kilograma na tydzień (utrata większej liczby kilogramów podczas karmienia piersią prowadzi do uwolnienia się toksyn, które przedostaną się do twojej krwi oraz mleka).

 

 

Tematy: brzuch po porodzie, waga w ciąży, ćwiczenia po porodzie, fitness

Komentarze