Przepis na chłopca lub dziewczynkę

Ocena: 4.92/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Marzy ci się śliczna księżniczka czy może dzielny rycerz? Możesz spróbować podjąć grę z naturą. Oto „domowe” sposoby na poczęcie dziecka określonej płci. Potraktuj je jednak z lekkim przymrużeniem oka.

Pewną metodą na poczęcie chłopca lub dziewczynki jest jedynie sztuczne zapłodnienie.
Pewną metodą na poczęcie chłopca lub dziewczynki jest jedynie sztuczne zapłodnienie.

Sposoby na dziewczynkę

Plemniki, które decydują o tym, że na świat przyjdzie dziewczynka, mają chromosom X. Są większe, bardziej wytrzymałe i odporne, np. na kwaśne środowisko, oraz żyją dłużej. Ale są także wolniejsze od plemników z chromosomem Y. Komórkę jajową, która ma zawsze chromosom X, można zapłodnić jedynie w ciągu 24 godzin, plemniki zaś żyją do trzech dób. Jeśli chcesz mieć dziewczynkę, kochaj się dwa-trzy dni przed jajeczkowaniem. Wytrzymałe plemniki z chromosomem X poczekają na komórkę jajową. Poza tym podczas owulacji w drogach rodnych kobiety panuje najmniej kwaśne środowisko. Jak zaobserwować zbliżającą się owulację? Mierz codziennie temperaturę w pochwie i zapisuj wyniki. Normalna temperatura to nieco więcej niż 36. Przed jajeczkowaniem temperatura powinna się nieco obniżyć, by następnie wzrosnąć. Warto obserwować śluz. Możesz też kupić w aptece testy owulacyjne (ok. 30 zł), które zapowiedzą jajeczkowanie dzień-dwa przed.

Jedz słodkości. Nie żałuj sobie zarówno czekolady, jak i szarlotki. Dobrze, byś popijała je mlekiem. Dziewczynki lubią produkty bogate w wapń (sery i jaja) i magnez (orzechy, rośliny strączkowe, szpinak). W twoim jadłospisie powinny królować potrawy mączne.

Co powinnaś jeść przed zajściem w ciążę? Mówi dietetyk, Ewa Ceborska:

 

 


Z wiekiem rosną szanse na poczęcie dziewczynki.
Ma to związek z tym, że wydzielina w drogach rodnych kobiety staje się bardziej kwaśna, co sprzyja plemnikom z chromosomem X.

Decydujcie się na pozycję klasyczną. Wtedy plemniki mają dłuższą wędrówkę do komórki jajowej i to przez nieprzychylne im środowisko.

Sposoby na chłopca

Plemniki "męskotwórcze" mają chromosom Y. Nie są zbyt wytrzymałe, więc muszą być bardzo szybkie, by dotrzeć do celu. Jednak w niesprzyjających warunkach szybko giną. Powinnaś uprawiać seks tuż przed lub tuż po owulacji.

Podczas stosunku kobieta powinna przeżyć orgazm. Skurcze szczytowania ułatwiają przedostanie się plemników do kanału szyjki macicy, gdzie panują warunki sprzyjające szybkim plemnikom z chromosomem Y.

Z tego samego powodu najbardziej sprzyjającą pozycją na poczęcie chłopca jest pozycja "od tyłu".

Mały wojownik lubi potrawy o wyraźnym smaku, doprawiaj je więc na ostro. Na twoim talerzu powinny też gościć kwaśne i słone produkty. Chłopcu służą produkty bogate w potas - banany, morele, pomidory, ziemniaki, brokuły. Przestaw się też na dietę mięsną i nie żałuj sobie suszonych oraz surowych owoców.

Szansa urodzenia syna jest większa. Na każde 100 dziewczynek rodzi się aż 105 chłopców.

Dość pewna metoda na poczęcie chłopca lub dziewczynki to sztuczne zapłodnienie. W laboratorium oddziela się plemniki żeńskie od męskich, a następnie wprowadza się je do komórki jajowej. Często odbywa się to za pomocą mikromanipulacji, tzn. pojedynczy plemnik wprowadza się bezpośrednio pod osłonkę komórki jajowej. Ale to bardzo skomplikowany i kosztowny zabieg. Wykonuje się go jedynie w wyjątkowych sytuacjach, kiedy od płci dziecka zależy jego zdrowie i życie, np. chłopiec może odziedziczyć hemofilię, bo ta choroba dotyka wyłącznie mężczyzn.

Tematy: owulacja, dieta, starania o dziecko, płeć dziecka, planowanie płci

Komentarze