1 2 3 4 5
Ocena: 4,8/5 Głosów: 2
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Zespół Aspergera – leczenie

Joanna Grochowska, psycholog, odpowiada na pytania dotyczące leczenia Zespołu Aspergera:

  1. Jak leczy się dziecko z Zespołem Aspergera?
  2. Czy Zespół Aspergera można wyleczyć?

 

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
15-04-2014

Tylko 15% osób z zespołem Aspergera zakłada rodziny. Najczęściej po 30. roku życia, co z kolei sprzyja płodzeniu potomstwa z wadami genetycznymi. Lepiej robić to wcześniej. Związki takie są trudne, gdyż rodzice z ZA muszą wybierać pomiędzy pasją a opieką nad dzieckiem, co często prowadzi do rozwodów. Ponadto miłość rodzica z ZA do dziecka nigdy nie jest tak silna, jak miłość rodzica neurotypowego (mniejsze natężenie uczuć). Być może w ogóle nie jest to miłość, tylko jakieś inne parauczucie. Problem w tym, że mózgi autystyków słabo syntezują, zaś uczuci wyższe (jak miłość są na ogół syntezą wielu prostych emocji. Rodzic taki nie jest skłonny do poświęceń, ani wyrzeczeń. Nie widzi sensu np. w sprzedawaniu całego majątku, w celu ratowania życia dziecka. Dla autysty takie reakcje emocjonalne to przesadny fanatyzm.

24-03-2013

Korwin Mikke tak się wyrobił i wyedukował z tym aspergerem, że tylko dobry spec może zauważyć.

18-01-2013

U Korwin-Mikkego zauważono echolalię: http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/janusz_korwinmikke_w_superstacji__16012013__eliza_michalik__nie_ma_zartow_/1149 Proszę uważnie słuchać wątku od 4:02 do 4:04.

13-01-2013

W Polsce jest bardzo trudno o pracę dla aspergerowcow. Prawdopodobnie 1/3 osob bezrobotnych, to ludzie z AS, lub autyzmem.

03-12-2012

Janusz Korwin-Mikke cierpi na Zespół Aspergera – całościowe zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym, mieszczące się w spektrum autyzmu. Zespół Aspergera trwa przez całe życie. Niektóre jego objawy – szczególnie widoczne w okresie dzieciństwa, w późniejszym wieku słabną. Często jednak pojawiają się nowe. Najpoważniejsze zaburzenia występują w sferze emocjonalnej. Osoby cierpiące na ZA często odbierane są przez postronnych ludzi jako psychopaci. Ludzie z ZA mogą sami nie posiadać, nie potrafić ich nazwać, często przeżywają też emocje nieadekwatne do sytuacji – to, co u innych budzi smutek, lub lęk, u osoby z ZA może wywoływać śmiech, itp. Osoby z ZA mają silną tendencję do „walenia prosto z mostu”, mówienia prawdy za wszelką cenę – bez zważania na to, czy kogoś przy tym urażą. Liczy się treść – nie forma wypowiedzi. Sytuację komplikuje dodatkowo nieumiejętność postawienia i wczucia się w sytuację innych. Osoba z ZA może stosować skróty myślowe nie zdając sobie sprawy, że inni nie mają wglądu w jej tok rozumowania – „jeśli ja tak myślę, to inni też”, albo: „to oczywiste, jak oni mogą tego nie wiedzieć”".

23-08-2012

Zgłupieć można od wyczytywania różnych, często sprzecznych ze sobą informacji. Jedni twierdzą, że ludzi z zespołem Aspergera daje się dobrze dostosować, że znajdują dobrą, stałą pracę. Inni twierdzą, że 90% aspich to ludzie bezrobotni. I jak tu kociokwiku nie dostać ?

23-08-2012

Zgłupieć można od wyczytywania różnych, często sprzecznych ze sobą informacji. Jedni twierdzą, że ludzi z zespołem Aspergera daje się dobrze dostosować, że znajdują dobrą, stałą pracę. Inni twierdzą, że 90% aspich to ludzie bezrobotni. I jak tu kociokwiku nie dostać ?

20-05-2012

mam syna w wieku 4 lat z podejrzeniem ZA czy są jakieś zabawy edukacyjne dla tych dzieci proszę o poradę i jak go leczyć

01-09-2011

zespół aspergera nie jest jakimś dużym problemem, takie osoby sa po prostu często nadwrażliwe i zle odbierane przez innych, charakteryzuje je też duża inteligencja, praktycznie zespół aspergera nie jest jakimś dużym problemem, problemem jest nietolerancja społeczna, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od ludzi ściśle określonych zachowań, szablonowych, ludziom z zespołem aspergera ciężej jest przystosować się do tych szablonów społecznych

11-03-2011

rodzine zakładasz wtedy kiedy znajdziesz odpowiednią kobiete ktora cie akceptuje

12-02-2011

fajne ćwiczenia rehabilitacyjne: http://www.rozwojintelektualnydziecka.pl/dziecko_autystyczne.php

20-08-2010

Jestem osobą z zespołem aspergera,ale pracy nie mam.Mam natomiast drugą grupę inwalidzką.Pani Grochowska powiedziała,że osoby z zespołem aspergera zakładają rodziny i mają dzieci.Ja jeszcze nie mam założonej rodziny.W jakim wieku ludzie z aspergerem zakładają rodziny? Pani Grochowska o tym nie wspomniała.

Error loading Razor Script Content/Recommended.cshtml