1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Autyzm – agresja

Joanna Grochowska, psycholog, odpowiada na pytania dotyczące agresji u dzieci autystycznych:

  1. Czy dzieci autystyczne są agresywne?
  2. Czy w autyzmie występuje autoagresja?
  3. Jak radzić sobie z agresją dzieci autystycznych?

 

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
21-04-2013

Moje dziecko jest agresywne wobec mnie czyli matki a w szkole jest cichy nawet jak bił go kolega przez 2 lata teraz w wieku 16 lat a kiedyś też w 1 kl szk podstaw.W domu natomiast by się mocował i bił .Lubi bic sie pięścią w głowę ipatrzy czy ja widzę.

10-01-2013

Zgadzam się z przedmówczynią. Ponadto wg mnie nie odpowiedziała Pani na ostatnie pytanie - jak (w realiach !) poradzić sobie z agresją dziecka autystycznego? Zwłaszcza jeżeli ta agresja skierowana jest na inne dzieci.. Interesujące jest też zagadnienie, jak nauczyciel ma sobie poradzić podczas ataku agresji dziecka (bo takie u autystów również się zdarzają). Uważam, że ta wypowiedź była powierzchowna i nie spełniła moich oczekiwań - tzn. fachowych porad do wykorzystania w praktyce pracy z dzieckiem.

04-12-2012

Droga Pani bardzo trudno wyeliminować agresję. Mozna ograniczyć jej częstotliwość, ale zawsze pojawi sie jakas sytuacja ktorej przewidziec się nie da, bo to jest życie. A Pani tutaj wypowiada się w taki sposób jakby sprawa była bardzo prosta.Sytuacje stresujace dziecko o ironio to czesto sytuacje które zmuszają dziecko do kontaktu ze swiatem.Unikając ich i podążając wyłącznie za dzieckiem zamkniemy je w jego swiecie jeszcze bardziej.Brakuje mi tutaj zdania, ze jest to bardzo trudne zadanie. Gdyby wystarczyło samo rozumienie Temple Grandin nie potrzebowałaby swojej maszyny do uscisku.

04-12-2012

Wszystko pięknie i prosto zwłaszcza w pracy 1 na 1 przez godzinkę gdy za drzwiami czeka mama, która zabiera dziecko gdy jest problem.

Error loading Razor Script Content/Recommended.cshtml