1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Czop śluzowy

Magdalena Witkiewicz, położna, odpowiada na pytania dotyczące czopu śluzowego:

  • Co to jest czop śluzowy?

Czop śluzowy jest to rodzaj galaretowatej substancji, która zatyka światło szyjki macicy - jest to forma ochrony przed bakteriami, które mogłyby wniknąć do środka. Gdy zbliża się termin porodu i szyjka macicy przygotowuje się do niego, czop śluzowy może wypaść na zewnątrz.

  • Jak wygląda czop śluzowy?

Czop śluzowy - jak sama nazwa wskazuje - ma konsystencję ciągnącego się śluzu, nie jest przezroczysty, może być podbarwiony krwią, najczęściej ciemnobrunatną, może też wyglądem przypominać galaretę.

Zobacz, jak rozwiera się szyjka macicy podczas porodu.

fot. shutterstock

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
06-04-2015

Mi cos wypadlo przezroczystego galaretowatego z duza iloscia czerwonych zylek a jestem w 33 tyg czy to moze byc czop ;(?

13-12-2014

Monia mam podobnie i tez sie zastanawiam czy to nie ten czop tylko na raty...

13-12-2014

Mi chyba odchodzil na raty bo kilka razy znalazlam kawalki sluzu o konsystencji galaretki podobnej do bialka kurzego jaja surowego, troche gęstsze. Nie byl podbarwiony krwia ani niczym innym a kolor taki bialo przezroczysty. MAM NADZIEJE ZE TO CZOP BO MAM DOSYC JUZ :(

14-05-2014

U mnie wyglądało jak żółto-przezroczysta galaretka i wcale nie był podbarwiony krwią...W zasadzie to przed chwilą się przekonałam jak wygląda,więc teraz czekam,torbę właśnie spakowałam ;) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie !

25-03-2014

czop śluzowy wygląda jak budyń uformowany w kształt tamponu, jak zobaczysz go na bieliźnie lub papierze toaletowym, to znak, że torba powinna być już spakowana do szpitala.

28-08-2012

z czego ta kobieta się śmieje? poród to taka śmieszna rzecz?

23-11-2011

Właśnie dzisiaj "zobaczyłam" jak on wygląda. Dokładnie tak jak opisała położna.

10-05-2011

w porównaniu z filmami dotyczącymi rozwoju płodu te informacje są marne i nie rozjaśniły mi nic a nic kwesti wypadnięcia czopu

06-11-2010

a u mnie bardzo dobrze