1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Operacja zmniejszenia piersi

:Na czym polega zabieg zmniejszenia piersi i w jaki sposób się go wykonuje? Zobacz animację, na której pokazano przebieg operacji pomniejszenia biustu!

Zabieg zmniejszania piersi polega na wycięciu nadmiaru skóry, tłuszczu oraz części gruczołu piersiowego i co się z tym wiąże - przesunięciu brodawki z otoczką do góry. Operacja trwa średnio od 2 do 3 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Przed zabiegiem lekarz zaznacza specjalnym markerem miejsca, w których będzie nacinał skórę. Za najmniej inwazyjne uważane są cięcia nad otoczką sutkową i wokół niej. Jednak są one wykonywane tylko w przypadku niedużej korekty piersi. Najczęstszym jest cięcie w kształcie kotwicy. Skóra zaznaczona powyżej otoczki sutkowej będzie wycięta. W jej miejsce zostanie przesunięta brodawka. Płat skóry znajdujący się poniżej zostanie wycięty. Lekarz usunie także nadmiar tłuszczu i część gruczołu piersiowego. Po zszyciu pozostaje blizna wokół brodawki i poniżej, w kształcie kotwicy.

Jak dobrać biustonosz?

Jak wrócić do ciała sprzed ciąży?

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
11-05-2014

dla mnie rowniez istotna jest sprawa estetyczna czyli wygladu juz po operacji ,czy beda one bardziej jedrne ? Wiadome ,ze duze piersi zazwyczaj obwisaja. A jak to wyglada po OP ? I jak dlugo sie utrzymuje ? Czy wzrost wagi ciala nie przywraca problemu ?

16-12-2013

ewa, jakbym siebie czytała :)tez ciągle mam problem z kasą, bo domowy budżet nie przewiduje takich wydatków, ale gdyby to były raty, to czemu nie

12-12-2013

O operacji myślę od dawna, od strony technicznej znam wszystkie szczegóły. Największym problemem były pieniądze, ale jestem tak zdeterminowana, że spotkałam się z doradcą Open Finance, od ręki rozwiązał mój problem. Ten zabieg to dla mnie największe marzenie.