1 2 3 4 5
Ocena: 3,4/5 Głosów: 7
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

Jak masować twarz, by wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę? Jakie ćwiczenia mięśni twarzy poprawiają wygląd? Zobacz instrukcję przeciwzmarszczkowego masażu twarzy!

Jeśli chcesz wyglądać młodziej zacznij codziennie wykonywać masaż i ćwiczenia mięśni twarzy.

Zadaniem masażu jest pobudzenie mikrokrążenia w tkankach skóry tak, by stała się lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Natomiast ćwiczenia mięśni twarzy zapobiegają powstawaniu drugiej brody, obwisaniu policzków, opadaniu kącików ust i tworzeniu się worków pod oczami. 

Automasaż wykonuj 2 razy dziennie przez około 2-3 min. Każdy ruch powtórz  2-3 razy. Najpierw, delikatnie napinając skórę, przeciągaj opuszkami palców od środka czoła do skroni. Następnie od nosa do uszu, od czubka brody do kącików ust, a na koniec od podstawy szyi do brody. Teraz kolej na skórę wokół oczu. Ona wymaga szczególnej delikatności. Powoli zataczaj koła zaczynając od wewnętrznej lub zewnętrznej części brwi. Potem wykonuj pionowe ruchy z dołu do góry wzdłuż całego czoła. Zacznij od niewielkiego ucisku, a potem odrobinę zwiększ jego siłę. Skórę  wzdłuż linii ucha i twarzy masuj ruchem wahadłowym. Staraj się przy tym delikatnie napinać skórę. Na koniec złóż ręce i  koniuszkami palców dotknij do brody. Przesuwaj palce do góry wzdłuż żuchwy w kierunku czoła, kończąc na skroniach.

Ćwiczenia mięśni twarzy należy wykonywać raz dziennie przez 5 minut. Każde ćwiczenie powinno trwać około 30 sekund. Powoli płynnym ruchem pochyl głowę w przód a potem odchyl w tył. Powtórz to kilka razy. Teraz przechylaj głowę w prawo i w lewo jakbyś chciała uchem dotknąć ramienia. Następnie wykonaj kilka skrętów głowy - raz w prawo, raz w lewo tak, jakbyś chciała zobaczyć, co znajduje się za tobą. Pamiętaj - unikaj gwałtownych ruchów.  Teraz kilkukrotnie lekko zaciśnij i rozluźnij szczękę. Wymów samogłoski AEIOU. Unikaj przesadnej artykulacji.

Zobacz, jak działa botoks.

Zobacz, jak wygląda zabieg mikrodermabrazji.

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
18-01-2015

tak jak Ty jaba

13-12-2014

ja nie mam czasu na takie cwiczenia..

13-12-2014

Taki masaż jest potrzebny do pobudzenia mikrokrążenia w tkankach skóry tak, by stała się lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Natomiast ćwiczenia mięśni twarzy zapobiegają powstawaniu drugiej brody, obwisaniu policzków, opadaniu kącików ust i tworzeniu się worków pod oczami. Takie proste a jednak.. nie do końca przekonuje.

07-12-2014

to paskudneeeeeeeeeeee

09-11-2014

fajnie zaprezentowane ale ja osobiście nie pamiętałabym żeby codziennie się masować:)

16-10-2014

JA TEŻ CHODZĘ NA MASAŻE W POŁĄCZENIU Z GIMNASTYKĄ I AKUPRESURĄ, DOWIEDZIAŁAM SIĘ O ŚWIETNEJ MASAŻYSTCE Z TVN I JESTEM W SZOKU, ŻE PO TAKICH ZABIEGACH MOŻNA WYGLĄDAĆ JAK PO LIFTINGU. POLECAM PANIĄ MAŁGORZATĘ FUKS. PRZYJMUJE W WARSZAWIE

05-08-2014

Masaż jest naprawdę świetny a jeszcze lepszy jest jak wykonuje go profesjonalna masażystka. Ja codziennie robię sobie wieczorkiem taki masaż. W weekendy natomiast jak mam czas to idę do profesjonalnego gabinetu np ArtClinique i oprócz masażu twarzy biorę masaż relaksacyjny albo balijski. Po prostu rewelacja!!

28-04-2014

Masaż świetny ale wymaga systematyczności i skutki będą widoczne

06-09-2013

Świetny masaż. Robię już trzeci dzień, buzia jest cudownie rozmasowana, skóra napięta, a jednocześnie zrelaksowana i rozluźniona. Ja robię wszystko 60 razy, czyli 60 razy przesuwam palce od środka czoła do skroni, 60 razy od nosa do policzków itd. Polecam!

03-07-2013

beeeznajdziejne...

10-03-2012

niestety próbuję odtworzyć video powyżej,bezskutecznie. Nie ładuje się. Łącze mam ok. Zróbcie coś, żeby działało. Chciałabym w końcu zobaczyć to video. Będę wdzięczna Pozdrawiam