1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Jak działa botoks

:W jaki sposób botoks wygładza zmarszczki, gdzie można go wstrzyknąć i co się dzieje po wprowadzeniu botoksu w skórę? Zobacz unikalną animację!

Botoks jest jadem kiełbasianym. To neurotoksyna. Uważa się, że w małych dawkach nie jest ona szkodliwa dla zdrowia. W kosmetyce stosowany jest najczęściej do wygładzania zmarszczek. Głównie tych pomiędzy brwiami, poziomych linii na czole i kurzych łapek w kącikach oczu. Zanim botoks zostanie wstrzyknięty, sygnały pomiędzy komórką nerwową ruchu a mięśniem przechodzą bez przeszkód. Za komunikację pomiędzy nimi odpowiada związek chemiczny będący neuroprzekaźnikiem zwany acetylocholiną.

Rezultat jest taki, że możemy swobodnie wykonywać wszelkie grymasy twarzy.  Zabieg wstrzyknięcia botoksu trwa zwykle kilkanaście minut i nie wymaga znieczulenia. Kiedy lekarz wkłuje się w miejsce, które chce wygładzić, do organizmu dostają się cząsteczki botoksu.

One łączą się z tzw. płytką nerwowo-mięśniową, czyli miejscem połączenia między neuronem ruchu a mięśniem i blokują wytwarzanie neuroprzekaźnika zwanego acetylocholiną. Rezultat jest taki, że sygnał pomiędzy komórką nerwową a mięśniem nie przechodzi. Małe grupy mięśni zostają sparaliżowane.

W rezultacie mimika zostaje ograniczona, więc skóra rozluźnia się, a zmarszczki wygładzają.

Zobacz, jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy.

 

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
16-12-2014

dla każdego jest coś inntgo. Jeśli ktoś chce używać jakieś boostery - droga wolna, jeśli ktoś chce użyć botoxu - niech używa.

03-11-2014

Oj od razu takie radykalne metody... ja bym postawiła najpierw na prostszy sposób np American Booster Collagen Skin Effect który wygładza skórę i nadaje jej elastyczności.