Polecamy:
1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)
8 leków zakazanych dla dzieci
Aspiryna

Aspiryna

Twoje dziecko ma podwyższoną temperaturę i zastanawiasz się, jaki lek zadziała przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo? Zapomnij o lekach takich jak Aspiryna, Aspiryn, Polopiryna S, Etopiryna, Aspro C, Upsarin, Acard - wszystkie zawierają aspirynę, której dzieci aż do ukończenia 16. roku życia absolutnie nie powinny przyjmować! (Przeczytaj dokładnie skład leku, ponieważ aspiryna może też występować pod nazwą kwasu acetylosalicylowego). Aspiryna może prowadzić do wystąpienia u dziecka bardzo groźnego zespołu Reye'a, który w większości przypadków kończy się śmiercią. Zapytaj lekarza o najlepszy lek przeciwgorączkowy dla dziecka - może to być np. zawierający paracetamol APAP, Panadol, Codipar, Efferalgan, Calpol (w postaci czopków doodbytniczych lub w syropie).

Tematy: leki dla dzieckaibuprofenparacetamol

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
07-05-2015

Na ulotkach niektórych leków z kwasem acetylosalicylowym jest podany minimalny wiek 12 lat. Nowsze wytyczne wskazują jednak, że faktycznie nie należy podawać dzieciom przed 16 r.ż. Paracetamol i ibuprofen mogą być podawane dzieciom samodzielnie lub na zmianę przy wyższej gorączce. Dla szybszego efektu lepiej podać dziecku czopek. Omijamy w ten sposób wątrobę, która na wstępie eliminuje pewną porcję leku. Poza tym w syropach dla dzieci dla poprawy smaku jest mnóstwo niekoniecznie dobrych dla dziecka składników.

02-10-2013

nie słyszałam, wiem ze ibuprofen za to działa dobrze i pomaga w obniżaniu temperatury. podaje córce (3 lata) milifen z ibuprofenem, bo działa dłużej niż paracetamol.

09-11-2011

słyszałam, że ibuprofen wypłukuje szpik....ciekawe czy to prawda:/


MAŁE DZIECKO
- NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Znajdź miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Pomóż innym mamom i dodaj miejsca, które ty lubisz.