Polecamy:
1 2 3 4 5
Ocena: 5/5 Głosów: 1
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Katalog mężczyzn cz. 1

Dodano , ostatnia aktualizacja: 2014-11-13
, autor:
Samiec alfa, Piotruś Pan czy metroseksualista - kim jest twój mężczyzna?

Samiec alfa, Piotruś Pan czy metroseksualista - kim jest twój mężczyzna?

Stereotypy to przekleństwo, każdy z nas jest inny i wyjątkowy... A jednak czasem da się zauważyć pewne prawidłowości charakterów i zachowań. Przed tobą 1. część katalogu przedstawiającego dziesięć typów mężczyzn. Uwaga – katalog może być niepełny. Uwaga 2 – bywa, że pozory mylą.

1. Samiec alfa

Bucha testosteronem. Jest zdecydowany i pewny siebie, w każdej grupie natychmiast zdobywa pozycję lidera. To wcielenie męskości - nawet, jeśli mierzy metr pięćdziesiąt i łysieje, kobietom na jego widok miękną nogi, nie wie więc, co to kłopot ze znalezieniem partnerki. W związku opiekuńczy i zarazem władczy, to on podejmuje decyzje - został stworzony by rządzić i przewodzić. Jeśli nie akceptujesz jego wyborów i nie umiesz się podporządkować jego zasadom, bez żalu zamieni cię na inną. Nie będzie miał z tym problemu - cały tabun kobiet czeka, by zająć twoje miejsce.

 

W łóżku - dobry, wytrwały i pomysłowy kochanek. Będzie wspaniale, dopóki nie zamarzy ci się zamiana ról i nie zechcesz znaleźć się na górze.

 • Jak postępować

Podporządkować się i cieszyć z tak niezwykłej zdobyczy.

 • Powiązania

Często występuje w mieszance z Maczołem lub Mężczyzną z Zasadami.

 • Uwaga

Jeżeli masz własne zdanie i marzysz o partnerskim związku - samiec alfa nie jest mężczyzną dla ciebie.

Czytaj też: Kto to jest seks-przyjaciel

 

2. Drań

Przystojny, błyskotliwy, uwodzicielski. Zawróci ci w głowie i zniknie. Zwykle ma wyłączony telefon, nie odpisuje na sms-y i maile. Działa jak magnes, nie możesz przestać o nim myśleć, ale i nie możesz się z nim skontaktować. Kiedy w końcu zaszczyci cię uwagą, ze szczęścia skaczesz pod sufit i pędzisz na spotkanie. Po upojnej nocy powie ci, że nie jest gotowy na stały związek ("ale to nie twoja wina - ty jesteś cudowna"), wyjaśni, że jego sytuacja życiowa jest "skomplikowana" i że ma problemy ze sobą (natychmiast zapragniesz go uleczyć). Tydzień później spotkasz go przypadkiem - będzie mu towarzyszyć tleniona blondyna z nogami do nieba. Za jej plecami uśmiechnie się do ciebie promiennie, wieczorem dostaniesz sms-a o treści "tęsknię". Nie dasz rady oddzwonić, bo telefon znów będzie wyłączony.

W łóżku - niestety fantastyczny. Pomyśl, że to, co robił z tobą, zrobił z setkami innych kobiet. Trochę cię mdli? O to chodziło.

 • Jak postępować

Wykorzystać i zapomnieć (łatwo powiedzieć...).

 • Uwaga

Pewnego dnia go zmienisz, kiedyś wreszcie zrozumie, że to ty jesteś kobietą jego życia... Halo, tu ziemia! Dranie się nie zmieniają. To drania trzeba zmienić. Na lepszy model.

 • Powiązania

Drań ma wiele cech Mężczyzny z Problemami (na szczęście z tobą nie mieszka, zwykle w ogóle nie wiesz, gdzie mieszka), czasem zachowuje się jak Maczoł, w początkowej fazie znajomości sprytnie udaje Alfę. Często bywa po prostu Piotrusiem Panem.

Czytaj też: Mąż - przyjaciel

 

3. "Maczoł" (inaczej: Erotoman-Gawędziarz)

Nie mylić z Samcem Alfa. Podczas gdy Alfa zdobywa kobiety, Erotoman-Gawędziarz opowiada o tym, jak je zdobywa. Chętnie pochwali ci się, że spał z połową miasta i będzie szczerze zdziwiony, gdy ta wiadomość cię nie ucieszy. Święcie przekonany, że im więcej kobiet zaliczy, tym więcej następnych ustawi się w kolejce. Lubi nosić obcisłe spodnie i koszule rozpięte na piersi, w wersji hard - złote łańcuchy, sygnety i żel we włosach. Metoda na podryw - bezpośrednia, najlepiej niewybredne dowcipy i poklepanie po tyłku. Nadużywa słowa "maleńka". Lubi przedłużać sobie męskość - zwykle drogim samochodem lub markowymi gadżetami. Chętnie opowie ci, ile zarabia (ten typ nie wie, co to dyskrecja, o elegancji też ma nikłe pojęcie). W łóżku szybki - śpieszy się, żeby wrócić do kumpli i pochwalić się nową zdobyczą.

 • Jak postępować

Omijać szerokim łukiem.

 • Uwaga

Wielu Erotomanów-Gawędziarzy tylko zgrywa macho. Pod maską supersamca kryje się kłębek kompleksów. Tylko nie zacznij się rozczulać.

 • Powiązania

Wydaje mu się, że jest Samcem Alfa. Niestety, bliżej mu do Jaskiniowca.

Czytaj też: Męska pomoc domowa w samej bieliźnie

 

4. Piotruś Pan

Wieczny chłopiec, rozkoszny i uroczy egoista. Nie sposób się z nim nudzić, ma sto pomysłów na minutę. W środku nocy zadzwoni do ciebie i zaproponuje wypad na Hawaje, teraz-zaraz (tylko nie zdziw się, jeśli wyprawa odbędzie się na twój koszt). Nieodpowiedzialny i niefrasobliwy, boi się stałych związków. Lubi dzieci (kupi siostrzeńcowi kolejkę elektryczną, bo sam zawsze o takiej marzył), ale myśl o posiadaniu własnych go przeraża (boi się konkurencji).

Piotruś Pan to mężczyzna łaknący ciągłego zainteresowania, uwagi i akceptacji. Raczej nie wiąże się na stałe, a jeśli już - to z kobietami silnymi i wyrozumiałymi. Chętnie wystawia tę wyrozumiałość na liczne próby. Nabroi, nakłamie, namąci - a potem przybiegnie przestraszony z pytaniem: "Ale kochasz mnie? Ale nie gniewasz się?".

W łóżku spełnia głównie własne pragnienia i fantazje, ale ma tyle pomysłów, że ty także możesz na tym skorzystać.

 • Jak postępować

Nie licz na partnerski związek. Albo zgodzisz się na epizodyczną rolę towarzyszki ekscytującej eskapady, albo zostaniesz jego nową mamą.

 • Uwaga

Jeśli nie masz silnie rozwiniętego instynktu macierzyńskiego, a chodzi ci o coś więcej, niż jednorazowa przygoda - uciekaj.

 • Powiązania

Często tworzy typy mieszane z Metroseksualistą lub Draniem.

Czytaj też: Związek ze starszym mężczyzną

 

5. Metroseksualista

Zadbany, pachnący, ubrany w najmodniejsze ciuchy. Nie wstydzi się łez i tego, że chodzi do kosmetyczki. Lubi słowo "partnerstwo", chętnie demonstruje swoją wrażliwą, empatyczną naturę. Nie daj się jednak zwieść - to bardzo często narcyz, zachwycony przede wszystkim sobą. Spędza godziny przed lustrem i ma więcej kosmetyków, niż ty. Deklaruje, że lubi dzieci - nie wstydzi się pojawić w najmodniejszej restauracji z niemowlęciem w nosidełku. Marne szanse jednak na to, żeby zmienił pieluchy - to zbyt duże zagrożenie dla jego manikiuru.

W łóżku nie licz na zapach testosteronu i włosy na klacie. Metroseksualista do sypialni przyjdzie wyperfumowany i wydepilowany staranniej, niż ty.

 • Jak postępować

Nie krytykuj jego zamiłowania do dobrego wyglądu, nigdy nie zarzucaj mu, że jest niemęski. Ciesz się, że znalazłaś mężczyznę, którego nie nudzą zakupy i który w nowinkach kosmetycznych orientuje się lepiej, niż twoje przyjaciółki.

 • Uwaga

Jeśli oczekujesz zdecydowanego, opiekuńczego partnera i lubisz czasem poczuć się "taka mala" - cóż, nie ten adres.

 • Powiązania

Piotruś Pan

Czytaj też: Przerażeni i ciekawi, czyli o mężczyznach przy porodzie - wywiad

 

Nie znalazłaś "swojego" typu? Sprawdź 2. część katalogu mężczyzn!

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
16-04-2013

no to ja mam przechlapane, mój facet to połączenie alfa, maczoła i faceta z zasadami :/; jedyne czego teraz chcę, to uciec, bo już nie daję rady, jestem nieszczęśliwa z nim; lubię mieć swoje zdanie i zawsze marzyłam o związku partnerskim, o 'trochę' zwariowanym życiu, a nie o nudnej stabilizacji; próbowałam nie raz odejść, ale mi nie dawał, obiecywał, że się zmieni, udawał, że wie o co mi chodzi; teraz mamy małe dzieci, wydaje mu się, że ma mnie w garści (na razie...); taki typ potrzebuje służącej, sprzątaczki, kucharki, opiekunki do dzieci, a nie partnerki, która ma swoje zdanie i swoje potrzeby; kiedyś myślałam, że da się go zmienić, pokazać że może trochę wyluzować i dać czasami kobiecie porządzić, że nie zawsze musi być jego na wierzchu, niestety nie da rady, taki typ nie rozumie i nigdy nie zrozumie; mój jest też, według mnie, słaby w łóżku, bo bardziej zwraca uwagę na siebie niż na mnie, nie chce mu się starać i dawać, nudzi go skupianie się na moich potrzebach, jednocześnie oczekując tego ode mnie, po prostu porażka;

22-01-2013

ja tez pokochałam takiego samca alfa . tragedia !,wykończył mnie psychicznie tak ze bez leczenia nie daje rady . Taki typ ma w sobie na zewnątrz tyle agresji , despotyzmu , zaborczości i zachowania graniczącego z prymitywizmem (gdy kobieta ma swoje zdanie ) ze równoważny tym swoje kompleksy , swoja słabośc i brak efektów w seksie (bez wiagry anu rusz) .....kochane omijajcie takich , tym bardziej ze on nie wie co to miłość , bliskość, empatia .

14-10-2011

kobieta 19-06-2011 samiec alfa - ,,zgadzam się w 100% z opisem. samiec alfa pozostaje samcem alfa nawet wtedy kiedy ma 1,50wzrostu i budowę opasłej świnki :) a jakież wysokie mniemanie o sobie! (śmiechu (i politowania)warte, naprawdę!:)) " Kochana,i tak oboje wiemy że nam ulegniesz.Mógłbym się założyć o to,że już to zrobiłaś ; ] Po co udawać silną/pewną siebie na pokaz. A tak na marginesie: Samiec alfa dba o siebie,jest wysportowany i na pewno nie na tyle władczy,aby całkowicie rezygnować z kompromisu. Pozdrawiam wszystkie atrakcyjne kobiety ; )

14-08-2011

I tak kobiety wolą samców alfa i chamów!

19-06-2011

samiec alfa - zgadzam się w 100% z opisem. samiec alfa pozostaje samcem alfa nawet wtedy kiedy ma 1,50wzrostu i budowę opasłej świnki :) a jakież wysokie mniemanie o sobie! (śmiechu (i politowania)warte, naprawdę!:))

06-06-2011

no czytałem to z bardzo mieszanymi uczuciami.... szkoda tylko, że autorka nie odniosła się do takiego katalogu mężczyzn którzy potrafią kochać i być blisko w sposób autentyczny ze swoją kobietą.....

31-05-2011

Aga, ja też się w takim zkochałam, wykończył mnie psychicznie i fizycznie, trwało to ponad miesięc a leczyć będę się lata, dziewczyny popieram uciekajcie od takich typów...

08-03-2011

super gratuluję wnikliwej obserwacji mnie niestety zdarzyło się zakochać w takim panu piotrusiu draniu trochę metroseksualnym. Porażka mojego życia. Na szczęście juz dawno go rzuciłam. Dziewczyny strzeżcie się i nie liczcie na szczęście z takimi typkami :(

14-02-2011

bardzo ciekawe, i 0 dziwo (!) pod te męskie typy moge przyporządkować także ich kobiece odpowiedniki.pozdrawiam


NA CZASIE
- NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Znajdź miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Pomóż innym mamom i dodaj miejsca, które ty lubisz.