Polecamy:

Samotna mama

A tata powiedział, że jesteś głupia!

ArtykułA tata powiedział, że jesteś głupia!

Nie mów źle o tacie, nie kłóćcie się przy dziecku, nie złość się kiedy mówi, że woli ojca… - lista zakazów jest bardzo długa i zna ją doskonale większość samotnych matek. Jak normalna, nieświęta ... (więcej)

Planowanie przyszłości z „wkrótce byłym mężem”

ArtykułPlanowanie przyszłości z „wkrótce byłym mężem”

Rozwodzicie się, bo zupełnie nie potraficie się porozumieć? Jeśli macie razem dziecko, to lekcje dochodzenia do zgody i tak was nie ominą. Pierwszym ćwiczeniem będzie stworzenie wspólnej wizji ... (więcej)

6 zdań, w które samotna mama nie powinna wierzyć

Artykuł6 zdań, w które samotna mama nie powinna wierzyć

Jeśli rozstałaś się z ojcem swojego dziecka, albo masz taki zamiar, to pewnie będziesz miała okazję usłyszeć wiele mitów, kłamstw i fałszywych opinii związanych z samotnym macierzyństwem. ... (więcej)

Mama i tata rozstają się

ArtykułMama i tata rozstają się

Rozstanie rodziców jest dla dziecka rewolucją, nie tylko emocjonalną. To także cała góra zupełnie nowych problemów natury praktycznej. Najprostsze codzienne sprawy trzeba poukładać na nowo. Jak w ... (więcej)

Kiedy ojca brak...

ArtykułKiedy ojca brak...

Zdarzają się sytuacje, gdy ojciec dziecka całymi latami nie daje znaku życia, nie płaci alimentów, jest nieuchwytny. Jak powinna w takiej sytuacji zachować się samotna mama? Jak wyjaśnić dziecku ... (więcej)

Nowy partner mamy - rywal czy przyjaciel?

ArtykułNowy partner mamy - rywal czy przyjaciel?

Niedawno rozstałaś się z ojcem swojego dziecka, jesteś po rozwodzie albo od samego początku samodzielnie zajmujesz się malcem. Teraz w twoim życiu pojawił się ktoś ważny, ktoś, kto ma szansę stać ... (więcej)

Samodzielna czy samotna?

ArtykułSamodzielna czy samotna?

Kobietę samotnie wychowującą dziecko postrzega się – i określa – zwykle w sposób schematyczny, jako ofiarę. Tymczasem są kobiety, które na samotne wychowanie dziecka decydują się świadomie. Nie jest ... (więcej)

Jak się nie kłócić

ArtykułJak się nie kłócić

Mniejsze lub większe konflikty zdarzają się w naszym życiu dość często, tym bardziej po rozwodzie. Wiadomo, że jest to taki czas, kiedy najdrobniejszy problem urosnąć może do rangi katastrofy, a ... (więcej)

Coraz trudniej nam się wiązać

ArtykułCoraz trudniej nam się wiązać

W gabinetach psychoterapeutów przybywa osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości oraz z zaburzeniem typu borderline. (więcej)

Opanuj swoją złość

ArtykułOpanuj swoją złość

Rozstałaś się z ojcem swojego dziecka. Być może miotają tobą różne odczucia, być może nawet bardzo silne emocje. Możesz go szczerze nienawidzić, jeśli np. cię zranił. Masz do tego prawo ale… No ... (więcej)

Kobieta i alimenty

ArtykułKobieta i alimenty

Przywykło się sądzić, że problem z alimentami mają przede wszystkim osoby zobowiązane do ich płacenia. W Polsce są to zazwyczaj ojcowie dzieci. Tymczasem problem z alimentami ma także wiele kobiet. ... (więcej)

Samotna inaczej

ArtykułSamotna inaczej

Samotny rodzic to zjawisko coraz częstsze, a zdarzyć się może nawet w pozornie szczęśliwej rodzinie. (więcej)

Dlaczego trudno być samej

ArtykułDlaczego trudno być samej

Samotni rodzice bywają ofiarami nadmiernych wymagań wobec siebie lub wobec swoich dzieci. Nie doceniają tego, co mają i starają się być tym, kim nie mogą zostać. (więcej)


MAMA
- NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Znajdź miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Pomóż innym mamom i dodaj miejsca, które ty lubisz.