Polecamy:
1 2 3 4 5
Ocena: 4,6/5 Głosów: 4
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Ćwiczenia Kegla

Dodano , ostatnia aktualizacja: 2011-12-07
, autor:
Ćwiczenia mięśni Kegla mają wiele zalet.

Ćwiczenia mięśni Kegla mają wiele zalet.

Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz uchronienie cię przed problemami, jakie mogą pojawić się po porodzie. Ćwiczenia Kegla mają mnóstwo korzyści – sprawdź, gdzie się znajdują i jak je ćwiczyć!

Mięśnie Kegla, inaczej zwane mięśniem łonowo-guzicznym, otaczają i podtrzymują pęcherz, cewkę moczową, macicę oraz odbytnicę. Kiedy są słabe, narządy te z czasem się obniżają, co skutkuje nieprzyjemnymi dolegliwościami, dlatego tak ważne jest, by - zwłaszcza w czasie ciąży - wzmocnić je i dobrze wyćwiczyć.

Co zyskuję, ćwicząc mięśnie Kegla?

Silne mięśnie Kegla zapobiegną wielu problemom zdrowotnym, zarówno w czasie ciąży, jak i tuż po porodzie oraz w przyszłości. Co więcej, korzystnie wpłyną też na twoje życie seksualne.

Nietrzymanie moczu - przypadłość ta przytrafia się nawet ponad połowie kobiet w ciąży, a także w pierwszych miesiącach po porodzie oraz osobom starszym. Warto więc wzmocnić mięśnie Kegla, by uniknąć poważnych dolegliwości również w przyszłości.

Hemoroidy - silne mięśnie Kegla usprawniają przepływ krwi w okolicach narządów rodnych oraz odbytu, co może mieć wpływ na zapobieganie i skuteczne leczenie żylaków odbytu.

Przebieg porodu naturalnego - ćwiczenia Kegla pozwalają lepiej przygotować się do porodu, uelastyczniają i wzmacniają mięśnie pochwy, ułatwiają przeciskanie się dziecka przez kanał rodny, przez co poród przebiega sprawniej i jest mniej bolesny. Zmniejsza się też ryzyko, że konieczne będzie nacinanie krocza.

Lżejszy połóg - dzięki wyćwiczonym mięśniom dna miednicy szybciej zagoi się rana po nacięciu lub pęknięciu krocza w czasie naturalnego porodu.

Zaparcia - ćwiczenia wzmocnią również mięśnie odbytu, dzięki czemu unikniesz problemów z wypróżnianiem.

Wypadanie macicy i pochwy - zapobiegniesz tym przykrym dolegliwościom, jeśli twoje mięśnie będą mocno podtrzymywać narządy rodne.

Poprawa życia seksualnego - wzmocnione, bardziej sprężyste mięśnie pochwy sprawią, że łatwiej osiągniesz satysfakcję podczas stosunku, także twój partner będzie mógł liczyć na silniejsze doznania.


Jak będzie wyglądał seks po porodzie? Zobacz, co mówi ginekolog:

 

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Wciąż nie jesteś pewna, gdzie dokładnie znajdują się mięśnie Kegla? Wypróbuj następujące sposoby:

  • Podczas oddawania moczu wstrzymaj na chwilę strumień - poczujesz wówczas, jak mięśnie się napinają. To zaciskają się zwieracze cewki moczowej i odbytu oraz wejście do pochwy.
  • Połóż się na plecach i wprowadź dwa zwilżone palce do pochwy - kiedy zaciśniesz odpowiednie mięśnie, poczujesz ucisk wokół palców.

Wiedząc już, jak zaciskać i rozluźniać mięśnie Kegla, napnij je i policz do 5. Ćwicz 3 razy dziennie, wykonując najpierw po 5 powtórzeń, a potem stopniowo zwiększając ich liczbę.

Dodatkowe wskazówki:

  • W czasie wykonywania ćwiczeń nie napinaj mięśni brzucha, ud ani pośladków
  • Oddychaj swobodnie i równomiernie, nie wstrzymuj oddechu
  • Ćwicz regularnie, każdego dnia

Kiedy zrezygnować z ćwiczeń Kegla?

Oto sytuacje, w których powinnaś zaprzestać wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla:

  • Przedwcześnie rozwiera się szyjka macicy - grozi ci poród przed czasem
  • Akurat oddajesz mocz - przerywanie tej czynności poprzez zaciskanie mięśni Kegla może spowodować, że nie do końca opróżnisz pęcherz; grozi ci wtedy zakażenie dróg moczowych

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
08-03-2012

ŻYLAKI ODBYTU. (BIOLOGICZNA POMOC!!). ***** CHLEB TYPU KR-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA: 80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO. CHLEB TYPU KR-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO: Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ. OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW): Każdy CHLEB-IRL tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek organizmu, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

18-07-2011

Macica leży znacznie wyżej, więc zaciskanie zwieraczy nic nie pomoże, a nawet może zaszkodzić. Zaciskanie mięśni Kegla polecane jest od tylu lat a problem się pogłębia, więc nie wyglądają te ćwiczenia na skuteczne. Trzeba trenować mięśnie, które są głębiej, to jest bardziej logiczne. Tyle że nikt nie powie Tobie jak. Jest metoda jak je ćwiczyć, ale w Polsce jeszcze nie znana. Byłam we Wrocławiu na warsztatach ćwiczeń Benity Cantieni. Uczy ich fajna laseczka, która przyjeżdża z Niemiec. Jeszcze nigdy tak nie ćwiczyłam, a próbowałam już wiele. Mogę tylko powiedzieć rewelacja!!! Już po pierwszej godzinie trzymałam, nauczyłam się kaszleć bez popuszczania moczu i bez tego bezsensownego zaciskania zwieraczy Kegla, a do tego moje ociężałe nogi stały się dużo lżejsze i kręgosłup przestał boleć. Te ćwiczenia pomagają na wiele dolegliwości. Dlaczego tak jest dowiesz się od niej, bardzo mądra kobieta, na każde pytanie odpowiada tak, że wszystko rozumiesz. Szukaj w googlach ćwiczenia Benity Cantieni we Wrocławiu.

17-10-2010

Chcialam zapytać czy faktycznie te ćwiczenia pomagają.Zaczynam miec ten problem ale dokladnie obnizenie macicy .Bardzo proszę o doradę Marta.


CIĄŻA I PORÓD
- NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Znajdź miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Pomóż innym mamom i dodaj miejsca, które ty lubisz.